Ana sayfa Facebook Instagram yeni özellikler kazanacak! İçerik oluşturucular hedefte

Instagram yeni özellikler kazanacak! İçerik oluşturucular hedefte

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram yeni özellikler kazanacak. Bakalım platform bize hangi özellikleri getiriyor.

Facebook tarafından satın alındığı günden bu yana Instagram yeni özellikler kazanacak. Bazen bu özellikler kullanıcıları memnun ederken, kimi zaman da kızdırdı. Şimdi ise platform için 5 yeni özellik geleceği ifade ediliyor. Bu özellikler daha çok içerik oluşturuculara yönelik diyebiliriz. Dilerseniz Insights butonu ile başlayalım. Bu özellik sayesinde takipçileriniz hakkında çok daha fazla bilgi edinme şansınız olacak. Böylece sizi takip eden kişilerle ilgili analiz yapma fırsatınız ortaya çıkacak.

Instagram yeni güncellemelerle geliyor

Instagram platformu tarafından sunulacak bir diğer özellik de yalan haberleri önlemeye yönelik. Hatırlayacağınız üzere WhatsApp üzerinden bir haberi sadece 5 kişiye yönlendirebiliyordunuz. Şimdi aynı uygulamanın benzeri Instagram için kullanılacak. Böylece yalan haberlerin önüne geçilecek. Facebook özellikle de yalan haberlerle çok anıldığı için bunu engellemek istiyor.

Instagram yeni özellikler

Instagram tarafından getirilecek en yeni özelliklerden bir diğeri de mesajlar ile ilgili. Normal şartlarda herhangi birisine mesaj attığınızda bunu silebilirsiniz. Ancak karşıdaki kişi mesajlarınızı ekran görüntüsü şeklinde kaydetmiş ise, genellikle bu konuda bilginiz olmaz. Yeni güncelleme ile birlikte konu hakkında bilgilendirileceksiniz. Instagram eğer mesajlara ekran fotosu çekilmişse, size bilgi verecek. Böylece şirket çok daha güvenli bir mesajlaşma sistemi oluşturmak istiyor.

İlk Coronavirüs aşısını İtalya mı buldu ?

Gelecek olan bir diğer özellik, şimdilerde çok meşhur olan bir konu ile ilgili. Herkesin grup görüşmeleri yaptığı günümüzde, Instagram bundan pek geri kalmak istemiyor gibi görünüyor. Bu nedenle 50 kişilik grupların olduğu sohbet odaları oluşturulacak. Böylece insanların etkileşimi fiziksel temas olmadan sağlanacak. Platform tarafından sunulacak yeni özelliklerden en sonuncusu canlı yayın ile ilgili olacak. Canlı yayına geçmeden önce takipçilerinize ne hakkında konuşacağınızı anlatacağınız bir bölüme yer verilecek. Yeni gelecek bu özelliklerle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler