Instagram video özelliği güncelleniyor


Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak bilinen Instagram video özelliği güncellendi. Test edilen güncellemeler arasında, video oynatma özelliği de bulunuyor.

Instagram üzerinden video oynatmak isteyenler, herhangi bir Play tuşuna basmak zorunda kalmıyorlar. Bu her ne kadar beğenilen bir özellik olsa bile, bazı dezavantajları da bulunuyor. Örneğin ileri veya geri sarma gibi hiçbir özelliği kullanamıyorsunuz.

Instagram video özelliği baştan sona değişiyor

Yakın bir zamanda Jane Wong, özel yöntemlerle Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özellikleri gün yüzüne çıkarttı. Ortaya çıkan yenilikler arasında, videoları ileri sarma özelliği de yer alıyor.

Platformun bu değişiklikle birlikte, Facebook’a benzeyeceğini düşünüyorsanız yanılabilirsiniz. Her ne kadar Facebook’ta, ileri sarma imkanı olsa bile Instagram’da bu özellik olmayabilir. Instagram daha çok videoların, duraklatılmadan izlenilmesi üzerine bir sistem geliştiriyor.

Kullanıcılarına daha keyifli bir Instagram yaratmak isteyen şirket, aynı zamanda alışveriş platformlarını da üzmemeye çalışıyor. Bu nedenle video ileri sarma ve geri sarma özelliklerinde her iki tarafın da memnun olabileceği bir standart yaratılmaya çalışılacak. Son olarak bu özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara yayılacağı henüz kesinleşmedi.

Sizce Instagram ileri sarma özelliği, kullanıcılar için önemli bir avantaj sağlayacak mı? Görüşlerinizi, yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

Instagram üzerinden alışveriş yapma dönemi resmen başladı!


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin