Ana sayfa Android Facebook karanlık mod özelliği yakında geliyor

Facebook karanlık mod özelliği yakında geliyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olarak bilinen Facebook karanlık mod özelliği ile yeniden kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Karanlık mod özelliği olarak adlandırılan ve bazıları tarafından gece modu olarak da tanımlanan bu özellik, birçok avantajı beraberinde getiriyor. İşte haberimizin detayları.

Bundan kısa bir süre önce neredeyse bütün uygulamalara karanlık mod özelliği getirilmişti. Karanlık mod özelliği hem veri tasarrufu sağlıyor hem de gözlerinizin bozulma oranını da en aza indiriyor. Ayrıca karanlık mod desteği batarya konusunda da avantaj sağlamanıza yardımcı oluyor.

Facebook karanlık mod özelliği geliştirilmeye devam ediyor

Facebook platformunun milyarlarca kullanıcıya sahip olması nedeniyle şirket, herhangi bir güncelleme yaptığı zaman bunu hemen bütün akıllı telefonlara dağıtamıyor. Messenger karanlık mod uygulaması da yine benzer şekilde bir süre geliştirildi ve daha sonra kullanıcılara açıldı.

Android Q ve iOS 13 gibi işletim sistemlerinde karanlık mod hazır olarak bulunacak. Neredeyse bütün uygulamalar bu işletim sistemleri üzerinden karanlık mod seçeneği ile tercih edilebilecek. Bu nedenle gelecekte kullanılacak olan bütün uygulamalarda karanlık mod desteğinin olacağını söyleyebiliriz.

Facebook henüz konuyla ilgili açıklama yapmadı. Ancak kullanıcılar zaten uzun bir süredir böyle bir gelişme bekliyordu. Facebook kullanıyorsanız, karanlık mod desteğinin sizler için ne tür avantajlar oluşturabileceğini yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Facebook medya şirketleri ile itibarını arttıracak

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler