Instagram senato karşısında ifade verdi!

Instagram senato karşısında ifade verdi!

Instagram üst düzey yöneticisi, Instagram’ın güvenlik politikaları ve gençlerin metal sağlığı üzerindeki etkisi hakkında Senato tarafından iki saatten fazla sorguya çekildi. Tüketici Koruma, Ürün Güvenliği ve Veri Güvenliği alt komitesinin üyeleri duruşmaya sağlam sorularla geldiler. İşte detaylar.

Mosseri’nin Kongre’de ilk kez göründüğü duruşma sırasında, birden fazla senatör, kendilerinin ve çalışanlarının genç kılığında yeni Instagram hesapları oluşturduklarını açıkladı. Hepsi, uygulamanın onları “anoreksiya koçları” dahil olmak üzere genç kullanıcılar için uygun olmayan içeriğe ve kendine zarar vermeyle ilgili diğer içeriğe yönlendirdiğini söyledi. Bir milletvekili personeli, Instagram’ın genç güvenlik özelliklerinden birinde önemli bir hatayı ortaya çıkarmayı başardı. Blackburn, personelinin 15 yaşında bir kız olarak yeni bir hesap oluşturduğunu, ancak hesabın varsayılan olarak özel değil, herkese açık olduğunu söyledi. Mosseri daha sonra şirketin web’de oluşturulan yeni hesaplar için özel varsayılan ayarları yanlışlıkla etkinleştirmediğini doğruladı. Bunu hızla düzelteceğiz, dedi.

Instagram senato karşısında ifade verdi!

Connecticut Senatörü Richard Blumenthal, çalışanlarının birkaç gün önce 13 yaşında gibi davranarak yeni bir hesap oluşturduğunu söyledi. “Yeme bozukluklarını destekleyen birkaç hesabı” izledikten sonra, “bir saat içinde tüm önerilerimiz anoreksiya ve yeme bozukluğu içeriğini desteklediğini” söyledi. Daha sonra, kendine zarar veren içerik aramasının grafik sonuçlar verdiğini dile getirdi.

Mosseri, “Bugün size, üçüncü taraf araştırmacıların kendi çalışmalarını tasarlayabilmeleri ve refahın gençler üzerindeki etkileri hakkında kendi sonuçlarını çıkarabilmeleri için verilere anlamlı erişim sağlayacağımızı taahhüt edebilirim.” dedi. Daha sonra Instagram’ın kullanıcılara kronolojik bir besleme seçeneği sunmaya çalıştığını da sözlerine ekledi.

Utah Senatörü Mike Lee de 13 yaşındaki hayali bir kız için Instagram hesabı oluşturma deneyimini paylaştı. Sadece bir hesabı takip ettikten sonra hesabın Keşfet sayfasındaki önerilerin nasıl değiştiğini anlattı. “Keşfet sayfası ilk başta oldukça iyi sonuçlar verdi” dedi. “Çok ünlü bir kadın ünlü olan Instagram’ın önerdiği ilk hesabı takip ettik. Bu hesabı takip ettikten sonra Keşfet sayfasına geri döndük ve içerik hızla değişti.

AirPods Pro 2 ve üç yeni Apple Watch 2022 sonbaharında piyasayada