Instagram reklam gösterimini arttırıyor

Instagram, NFT özelliklerini 100'den fazla ülkeye genişletiyor

Meta’nın üç aylık geliri, ikinci çeyrekte ilk kez düştü. Bu rakamların tekrar yükselmesini ve yatırımcıların yüzündeki gülümsemenin devam etmesini istiyor.

Instagram reklam gösterimini arttırıyor. Bunu yapmak için kullandığı stratejilerden biri, Instagram’dan daha fazla para çekmeye çalışmak. Bu nedenle, reklamları uygulamanın daha fazla alanına, yani Keşfet’e ve bir kullanıcının profilindeki gönderilere yönlendirecek.

Markalar artık Keşfet akışına reklam yerleştirebilir, ancak profil akışı reklamları hala test aşamasında. Şirket ayrıca bazı içerik oluşturuculara profil özet akışlarında gösterilen reklamlardan gelir elde etme şansı da sunacak.

Meta, Facebook ve Instagram arasında kolay hesap geçişini test ediyor

Meta, reklam ürünleri için bir dizi başka güncelleme duyurdu. Bunlardan bazıları Instagram’ı etkileyecek. Birincisi, şirket hem akışta hem de Hikayelerde artırılmış gerçeklik reklamlarını deneyecek. Meta, markaların, insanların evlerinde sanal mobilyaları test etmelerine veya bir arabaya daha yakından bakmalarına izin vermek için bunları kullanabileceğini öne sürüyor.

Instagram, NFT özelliklerini 100'den fazla ülkeye genişletiyor

Instagram reklam gösterimini arttırıyor

Ayrıca şirket, Facebook ve Instagram Reels’deki reklamlar için yeni biçimler de deniyor. Bunlar, bir “döngü sonrası” biçimi içerecek – bir Reels’ten sonra oynayan dört ila 10 saniye süren atlanabilir reklamlar şeklinde olacak. Reklam bittikten sonra Reels tekrar oynatılabilecek. Şirket ayrıca, bugünden itibaren Facebook Reels’in alt kısmında görmeye başlayabileceğiniz resim carousel reklamlarını da test ediyor. Ayrıca markalar, Reels reklamlarında kullanmak üzere ücretsiz bir müzik kitaplığına erişebilecek.

Instagram bir sonraki özelliği ile tepki çekebilir!

Gerçekte kaç tane reklam göreceğinize gelince, bu her kişi için farklı olabilir. Daha fazlasını görebilir veya görmeyebilirsiniz, ancak kesin olan bir şey var ki en azından daha önce bulunmadıkları yerlerde ortaya çıkacaklar. Bir Instagram sözcüsü Engadget’a “Platformdaki reklam sayısı, insanların Instagram’ı nasıl kullandığına bağlı olarak değişir” dedi. “İnsanların duyarlılığını hem reklamlar hem de genel ticarilik açısından yakından izliyoruz.”

Görünüşe göre Meta, bazı insanların hiç reklam görmek istemeyebileceğini düşünmüyor. Şirket, geçen hafta ortaya çıkan resmi olmayan, reklamsız bir Instagram istemcisine karşı hızla harekete geçmişti.

Galaxy S23 serisi hızlı şarj teknolojisi ile sınıfta kalabilir