Instagram Hikayeler özelliği sesli mesaj desteği alıyor

Instagram Hikayeler özelliği sesli mesaj desteği alıyor

Instagram kısa süre önce Hikayelerle etkileşime geçmenin ek bir yolu olarak özel beğenileri tanıttı. Görünüşe göre şirket, arkadaşlarınızdan gelen geçici kliplere ve resimlere yanıt vermenin başka bir yolunu yakında ekleyebilir. İşte tüm detaylar.

Güvenilir bir kaynak olan Alessandro Paluzzi’ye göre Instagram, insanların Hikayelere yanıt olarak sesli mesaj göndermesine izin vermek için bir özellik üzerinde çalışıyor. Cumartesi günü Paluzzi, yeni arayüz özelliğinin bir ekran görüntüsünü paylaştı. Instagram önce hikayelerle etkileşime geçmenin bir yolu olarak özel beğenileri sunacak. Alessandro Paluzi’ye göre Instagram, insanlarına yanıt olarak sesli mesaj gönderilmesine olanak tanımak için bir özellik daha üzerinde çalışıyor. Cumartesi Paluzzi, yeni özelliğin bir görüntüsünü de paylaştı. Aşağıdan özelliğe ilk bakışı atabilirsiniz.

Şirket daha önce de farklı özellikler sunarak bünyesindeki kullanıcıları tutmak ve popüleritesini artırmak gibi hedeflere yönelmişti. Hikayelere emoji ile yanıt vermek ilk olarak eklenen özellikler arasındaydı. Ardından geçtiğimiz günlerde hikayeleri beğenme özelliği de eklendi.

Instagram Hikayeler özelliği sesli mesaj desteği alıyor

Şimdi de hikayelere sesli olarak yanıt verme özelliği karşımıza çıkıyor. Bu özelliğik Instagram’a tabi ki devrimsel bir fark katmayacak veya kullanıcıları mucizevi şekilde artmayacak. Ancak yine de önemli bir yükseltme olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. TikTok’un piyasaya sürülmesinin ardından sosyal medya uygulamaları arasında eskisinden daha ciddi bir rekabet başladı. Bu rekabette Instagram da öne çıkmaya çalışıyor.

TikTok hesabım çalındı diye üzülmeyin! İşte geri alma yöntemi!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir