Ana sayfa Genel Instagram hesap silme politikasını değiştirdi

Instagram hesap silme politikasını değiştirdi

Popüler fotoğraf/video paylaşım servisi Instagram hesap silme politikasında değişiklik yaptığını duyurdu.

Instagram hesap silerken uyaracak

Yeni politikaya göre, Instagram artık belli bir oranda kural ihlali yapan hesapları silmeye devam edecek ancak öncesinde kullanıcıyı uyaracak ve kural ihlallerinin devam etmesi halinde hesabı silecek.

Kullanıcı bu sırada uyarı alan/alabilecek içeriklerini silme imkanına da kavuşacak. Veya sorunlu paylaşımını silmek istemiyorsa, diğer içeriklerini kopyalayıp saklamak için zaman bulmuş olacak.

Instagram’ın yasakladığı içerikler arasında, pornografi, terörizm, ırkçılık, saldırganlık, şiddet konusu da yer alıyor.

Yeni kurallarla beraber, Instagram daha fazla sayıda hesabı silmek üzere de yöneticilerini yetkilendirecek. Böylece artık Instagram’da çok daha fazla silinen hesapla karşılaşabileceğiz. Bir diğer deyişle, Zuckerberg Instagram kullanıcılarına biraz gözdağı da vermek istiyor.

Yaşlandırma uygulaması FaceApp güvenli mi? Nasıl kullanılır?

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler