Ana sayfa Mobil Uygulamalar Instagram beğeni sayısı tarih oldu!

Instagram beğeni sayısı tarih oldu!

Instagram beğeni sayısı değişikliği ile gündeme geldi. Instagram, bundan sonra beğeni sayılarını göstermeyecek. İşte detaylar.

Günümüzün hastalığı olan beğenilme duygusu, kişilere akıl almayacak şeyler yaptırabiliyor. Popüler olma ve beğeni alma gibi duygulara bürünen bu kişiler, kamera karşısında yaşına hitap etmeyen şekilde hareketler yapabiliyor.

iOS için Facebook uygulamasını güncelleyin uyarısı!

Kişilerin sosyal medyada kendilerine karşı büyük bir tehlike oluşturduğunu geç de olsa fark eden Instagram, bugün ilginç bir karar aldı.

Instagram beğeni sayısı şekil değiştirdi!

Instagram, platformu üzerinden beğenilme sayılarını kaldırdığını açıkladı. Bölge bölge kalkacak olan bu özelliğin ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. Beğenilmek için yaşayan kişiler, tepkilerini Twitter’da #InstagramDELETE hashtag’i ile dile getirdi.

Şimdi birbirimizi kandırmayalım. Beğenme sayacı kalktı diye kimse Instagram’ı silmeyecek. Bunun boşa sitem olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram beğeni sayısı

Instagram aslında beğenilme sayacını tam anlamıyla kaldırmadı. Gönderilerin altında artık sayısal bir ibare yerine x ve diğer kişiler beğendi ibaresi yer alacak. Sayaç olmayacak ancak kimlerin beğendiğine bakabileceksiniz.

Twitter yapay zekalı sahte videoları işaretleycek

Instagram’ın bu atılımı oldukça faydalı olacak gibi görünüyor. Umarız bu tip bir atılım Facebook ve Twitter gibi platformlardan da gelir. Popüler olma ve beğeni alma uğruna yapılan girişimler belki de bu sayede bir nebze olsa azalır. Peki, siz Instagram, YouTube ve Facebook gibi platformlardaki ilgi çekmek için yapılan onca hareket hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler