İngiliz ordusu siber saldırı altında!

FBI e-posta sunucuları bir hacker tarafından hacklendi! siber güvenliği

Siber korsanların kimseden korkusu yok! Dün gerçekleşen siber saldırılar sonucunda, İngiliz ordusunun YouTube ve Twitter hesapları korsanlarca ele geçirildi.

İngiliz ordusu siber saldırı altında! Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan siber saldırılar, kişi veya kurum ayırt etmeksizin insanların hayatlarını zora sokmaya devam ediyor. Bu konuda yaşanan en son saldırı ise, İngiliz ordusunun başına geldi.

Dün bizzat İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile ordunun hem Twitter hem de YouTube hesaplarının siber korsanlar tarafından ele geçirildiği doğrulanmış oldu. Yapılan açıklamaya göre korsanlar, kesin saati henüz tespit edilemeyen bir anda eş zamanlı olarak askeriyenin YouTube ve Twitter bilgilerini ele geçirerek, bu platformlar üzerinden sahte NFT tanıtımları yapmaya başladı.

Kripto para dolandırıcılığı

Twitter’daki sabit gönderiyi kendi sahte NFT üretim sitesine yönlendiren korsanlar, YouTube platformunda yer alan bütün videoları silerek sadece birkaç ünlü milyarderin NFT’ler hakkında konuştuğu videoları yüklediler.

Pegasus bilgisayar korsanları

İngiliz ordusu siber saldırı altında!

İlk belirlemelere göre on binlerce etkileşim alan bu paylaşımlar neticesinde herhangi bir İngiliz vatandaşının mağdur olup olmadığı henüz bilinmiyor. Öte yandan çok daha küçük çaplı siber saldırıların sonucunda bile geride yüzlerce mağdur kaldığı düşünülecek olursa, koskoca İngiliz ordusunun sosyal medya hesapları tarafından paylaşılan bu yanıltıcı bilgilerin hiç kimse tarafından ciddiye alınmayacağını söylemek çok akla uygun olmayacaktır.

Kripto parada yeni vurgun! BitMart 196 milyon dolar kaybetti!

Öte yandan, Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, söz konusu hesapların yeniden ordu kontrolüne geçtiği ve bu saldırıyı gerçekleştirenlerin tespit edilebilmesi için çalışmalara başlandığı duyuruldu.

Yeni NFS oyunu ne zaman çıkacak?