Ana Sayfa Genel IMDB ücretsiz dizi servisi kuruyor

IMDB ücretsiz dizi servisi kuruyor

Netflix ve Disney+’ya yeni bir rakip mi geliyor? Çünkü internet film veri tabanı olarak ün yapan IMDB ücretsiz dizi servisi kuruyor.

İnternetin en popüler servislerinden biri olan IMDB, bir çoğu Disney’e ait olan 20 eski ve popüler dizinin telif haklarını kendinde topladı. Servisin planına göre, bu dizileri ücretsiz olarak yayınlayarak ziyaretçi sayısını artıracak ve bu sırada reklam geliri elde edecek.

IMDB ücretsiz dizilerle stream servislerini vurabilir mi?

Ücretsiz olarak yayınlanacak diziler arasında, Lost, Desperate Housewives, Malcolm in the Middle ve My So-Called Life da yer alıyor. Üstelik bu diziler artık sadece IMDB’den izlenebilecek. Lost gibi klasik ve hala ilgi toplayan bir diziyi izlemek isteyece yeni nesillerin tek seçeneği de böylece IMDB olacak.

Bir diğer dizi de, bir dönemler bütün dünyayı kasıp kavuran kadın avukat Ally McBeal… IMDB bu efsanevi klasik dizinin Nisan ayında site üzerinde  ücretsiz olarak izlenebileceğini duyurdu.

Lost’u bekleyenler ise 1 Mayıs’a kadar sabretmek zorundalar. Malcom in the Middle seyircileri ise yayın tarihi 1 Haziran.

IMDB, bu yeni servisini IMDB TV ismiyle adlandıracak. Peki IMDB TV günün birinde kendi orijinal içeriklerini üreten ve Netflix ya da Disney+ gibi kanallara rakip bir servis haline gelebilir mi? Bu olasılık yok sayılmıyor zira IMDB’nin sinema TV sektöründe pek çok yetenekli yapımcı ve oyuncu ile yakın ilişkisi de bulunuyor. Bu networkün kullanan IMDB’nin, düşük maliyetli ama büyük etki doğuran diziler, filmler üretmeye başlaması, uzayı nebulaları fethetmek kadar zor bir iş değil.

Rockstar Games kurucusu şirketten ayrılıyor

Eğer IMDB elindeki bu sınırlı sayıda diziyle ama ücretsiz servisiyle yüksek sayıda izleyici toplamayı başarabilirse, ücretli abonelikten başka izleme seçeneği sunmayan servisler için de yeni bir dönem başlayabilir. Sıkı durun, online yayıncılık servisleri bir iki seneye çok karışacak.

IMDB ücretsiz

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting