Ana Sayfa Genel Rockstar Games kurucusu şirketten ayrılıyor

Rockstar Games kurucusu şirketten ayrılıyor

Ünlü oyun yapımcısı ve yayıncısı Rockstar Games kurucusu Dan Houser’ın ayrılık kararıyla sarsıldı.

Dan Houser, Rockstar’ın kurucularından biri olarak tanınıyor ve Eylül 2019’da çıktığı tatilden sonra şirkete dönmediği için yönetim katında büyük sorunlar yaşandığı düşünülüyordu.

Rockstar Games kurucusu kavga ederek mi ayrıldı?

Sonunda beklenen haber geldi ve Dan Houser’in şirketten ayrılacağı kesinleşti. Ayrılığın sebebi hakkında hiçbir bilgi verilmiyor ancak bu sessizliğin de şirket içindeki huzursuzluğu onayladığı düşünülüyor.

House, Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption gibi dev satış rakamlarına ulaşan oyunların yapımlarındaki rolüyle de tanınıyordu. Diğer “patronların” aksine Houser’in oyunların yapım aşamasına çok daha etkin şekilde katılması da ünlüydü. Red Dead Redemption 2’nin executive producer ve yazarı olarak da yine House görev almıştı.

Electronic Arts 1 milyar dolarlık mikro satış yaptı

Dan Houser aynı zamanda stüdyosundaki geliştiricileri çok fazla çalıştırdığı için de sürekli şikayet konusu oluyordu. Red Dead Redemption 2’nin geliştirilmesi sırsında geliştiricileri bir haftada 100 saat çalışmaya zorladığı için Rockstar’ın başı yasalarla derde girmişti.

Dolayısıyla, Houser’ın şirkette gerginliklerin merkezinde olmasını kime garipsemiyor. Bakalım bu deneyimli ve zor karakterli video oyun profesyoneli, sahip olduğu dev bütçe ile şimdi oyun dünyasının neresinde yer alacak?

Bu sırada, Dan Houser’ın ayrılması Rockstar için büyük bir kayıp olarak görülmüyor. Stüdyoda çok sayıda yetenekli oyun geliştiricisi bulunuyor. Stüdyonun 5 kurucusundan biri de Dan Houser’ın kardeşi Sam Houser. İleride GTA veya Red Dead oyunları hakkında yeni gelişmeler olursa, Sam’in Dan’i yeniden ikna ederek oyunların başına geçirmesi de mümkün görünüyor.

rockstar games kurucusu

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting