Ana sayfa Genel İlhan Ünal, en büyük Game Boy ile Guinnes Dünya Rekoru'nun sahibi oldu

İlhan Ünal, en büyük Game Boy ile Guinnes Dünya Rekoru’nun sahibi oldu

İlhan Ünal, Belçika’da yaşayan 21 yaşında bir öğrenci. Aynı zamanda tasarımcı ve birçok projesi var. Bunlardan bir tanesi ise, dünyanın en büyük Game Boy’u.

“Game Boy, birçok kişinin çocukluk döneminde çok önemli bir bölümü kaplıyordu, ben de dahil. Çocukken Game Boy’umu delice severdim ve hem küçük İlhan’ı hem de koca çocukları gülümsetecek bir şey yapmak istedim.”

Bu sözler İlhan Ünal’a ait. Ünal, Nintendo firmasının 28 sene önce satışa sunduğu efsane GameBoy oyun konsolunu günümüze taşıdı, ama biraz farklı ve “büyük” olarak. 21 yaşındaki genç öğrenci, 1 metre uzunluğundaki bu GameBoy’u ortaya çıkarabilmek için 1 haftasını PC’sinde tasarıma, 1 ayını da dijital tasarımları gerçeğe dönüştürmeye harcadı. Sonuç olarak da “dünyanın en büyük Game Boy”unun sahibi olarak Guinnes World Records’un oyuncular için hazırlanan edisyonunda yer almaya hak kazandı.

İlhan Ünal, en büyük Game Boy ile Guinnes Dünya Rekoru'nun sahibi oldu

Bu arada evet, büyük tasarım hoş görünüyor, istenilen tüm oyunları da çalıştırabiliyor, lakin konsolun orijinal boyutlarıyla kıyaslandığında bu devasa versiyonda oyun oynamanın pek kolay olmadığı ortada. Zaten İlhan da bu gerçeği saklamıyor.

İyi seyirler.

The Walking Dead’in 8. sezonunda ölümler çok artacak

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler