İkinci elde en çok satılan araç markası belli oldu!

Tesla otomobillerinde kritik güvenlik hatası!

Nisan ayında ikinci el pazarının en çok satılan otomotiv markası belli oldu. İşte detaylar!

İkinci elde en çok satılan araç markası belli oldu! Türkiye’de Nisan ayında ne kadar ikinci el araba satıldığı belli oldu. Buna göre pazarda 172.450 adet binek ve hafif ticari araba satıldı. Bu sayı, 2022 yılının aynı dönemine oranla yaklaşık olarak yüzde 10’luk bir daralma olduğuna işaret ediyor. Ancak buna rağmen piyasadaki hareketlilik hiç de az değil.

Volkswagen EV pil fabrikası hamlesini duyurdu

İkinci elde en çok satılan araç markası belli oldu!

Yeni Hyundai KONA

İkinci elde en çok arabası satılan marka ise 21.680 adet ile Volkswagen oldu. Alman otomotiv devini 21.042 adet ile Fiat takip ederken, 20.717 adet aracı satılan Renault kendisine üçüncü sıradan yer edindi. İkinci el pazarında Nisan ayının en çok satılan otomobili ise Fiat Egea oldu. 6.820 adet satılan Egea’yı 6.533 adet ile Renault Clio ve 5.843 adet ile Renault Megane Sedan takip etti.

Volkswagen ID.4

Hafif ticarinin kralı ise değişmedi. Hafif ticari araç dünyasında ikinci el piyasası çok hızlı olan Fiat Doblo, 4.804 adet ile sınıfının liderli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bildiğiniz gibi Fiat Doblo artık Türkiye topraklarında üretilmeyecek. Ancak bu, aracın ikinci el piyasasının söneceği anlamına gelmiyor.

Volkswagen elektrikli araç

Nisan döneminde hafif ticari araçların satışı toplamda ise 31.321 olduğunu belirtmiş olalım. İkinci elde en çok satılan araç markası belli oldu!

Realme yeni telefon duyurusu ile herkesi şaşırttı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir