İkinci el otomobil fiyatları uçtu

otomobil sahipleri araçlarını

Doların yükselmesi, ikinci el otomobil fiyatlarını da adeta uçurdu. Sadece bir hafta içerisinde gelen zamlar isyan ettirdi.

İkinci el otomobil fiyatları uçtu. Merkez Bankası tarafından alınan faiz kararı, sıfır otomobil pazarını yerle bir etti. Faizlerin düşmesi sonrasında dolar Türk Lirası karşısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, markalar bu durumu kayıtsız kalamadı. Pek çok üretici, resmi internet siteleri üzerinden fiyat güncellemesi yaptı. Sıfır otomobil fiyatlarındaki uçurumu gören vatandaş ise soluğu ikinci el pazarında buldu.

İkinci el otomobil fiyatları uçtu: Herkes kafasına göre fiyat yazıyor!

İkinci el otomobil fiyatlarında düşüş yaşanmayacak

Ancak ikinci el otomobil pazarında patlayan talep de fiyatların yükselmesiyle sonuçlandı. Türk Lirasının değer kaybını da hesap eden çoğu kişi, arabasına biçtiği değeri inanılmaz oranlarda arttırdı. Piyasanın bu denli yükselmesi tüketiciyi isyan ettirirken, fiyatların daha da artmasından korkuluyor. Çünkü çoğu tüketici bu fiyatlardan sıfır otomobil sahibi olmanın zor olduğundan yakınıyor. Fakat maalesef ki ikinci elde de durum çok farklı değil.

Özellikle al sat yapan kişiler, piyasayı olumsuz etkiliyor. Ancak yine de tüm sorumluluğu onlara yıkmak da doğru olmaz. Ayrıca araç alıp satmak yasal olarak da bir suç teşkil etmiyor. Sorunun kökenini sürekli olarak değer kaybına uğrayan Türk Lirası oluşturuyor. Umarız ilerleyen süreçte fiyatlar en azından bir miktar ucuzlar. Çünkü şu anda piyasada uygun fiyatlı olarak nitelendirebileceğimiz bir araç dahi bulunmuyor.

Huawei yeni nesil katlanabilir telefonlarının seri üretimine başladı