iGlass fiyatı sızdırıldı! Apple ufak bir servet istiyor!

apple glass

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple tarafından geliştirilmekte olan akıllı gözlüğün önümüzdeki yıl tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Peki ama Apple ilk akıllı gözlüğü için nasıl bir fiyat talep edecek? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

iGlass fiyatı sızdırıldı! Apple ufak bir servet istiyor! Teknoloji gündemini az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Apple bir süredir akıllı gözlükler üzerine çalışmalar yürütüyor. Apple’ın geliştirdiği gözlükte AR tabanlı bir sisteme yer vermesi bekleniyor.

Zaten yeni nesil iPhone modellerinde kullanılan AR sisteminin de Apple Glass’ın kullanımına önemli ölçüde katkı sunacağı tahmin edilmekte. Peki Apple merakla beklenen akıllı gözlüğünü ne zaman satışa sunacak? Asıl merak edilen soru bu.

Apple Glass

Son söylentilere göre Apple ilk akıllı gözlüğü için geri sayıma geçmiş durumda. Eğer herşey planlandığı gibi giderse 2023 yılının son çeyreğinde Apple Glass’ın resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

apple glass 3

iGlass fiyatı sızdırıldı! Apple ufak bir servet istiyor!

Peki Apple geliştirdiği ilk akıllı gözlük için nasıl bir fiyat etiketi koymayı düşünüyor. Bu konuda da sızdırılmış olan bazı bilgiler mevcut. Apple’ın AR tabanlı gözlüğünde kullandığı teknolojilerin biraz maliyetli oluşu, Apple Glass’ın fiyatını olumsuz yönde etkilemiş.

Apple RealityOS

Sızdırılan raporlara göre Apple ilk akıllı gözlüğü için 2000 dolar civarında bir fiyat etiketi düşünüyormuş. Üstelik bu sadece gözlüğün çerçeve fiyatı. Eğer bu gözlüğü camlarıyla birlikte almak isterseniz fiyat seçtiğiniz cama göre biraz daha yükselecek. Tabi ki şimdilik Apple’dan hiçbir resmi açıklama gelmediğini ve bu haberin de tamamen söylenti kaynaklı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Foxconn, iPhone 14 Pro stok sorununu Ocak ayında çözecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir