Ana sayfa Akıllı Telefon Huawei P30 Pro ve Sony A6400 karşı karşıya!

Huawei P30 Pro ve Sony A6400 karşı karşıya!

DxOMark’a göre en iyi fotoğraf çeken telefon olan Huawei P30 Pro, 6000TL’nin üzerindeki fiyatıyla dikkat çeken Sony A6400 karşısında. Peki hangisi daha iyi fotoğraf çekiyor? İşte bu sorunun yanıtı.

Son yıllarda akıllı telefonların kamera anlamında sınıf atladıklarını söylemek, yanlış bir ifade olmayacaktır. Zaten biz de yaptığımız haberlerde bazı üst segment modellerin profesyonel kameralarla yarışacak kalitede fotoğraflar çektiğini belirtiyorduk.

Peki bu tez ne kadar doğru? Bu yazımızda DxOMark puanına göre en iyi fotoğraf telefonla, Sony’nin 6000 TL’nin üzerindeki fiyatıyla dikkat çeken profesyonel makinası A6400’ü karşı karşıya getireceğiz.

5 kameralı Nokia 9 ne kadar dayanıklı? İşte yanıtı

Bilindiği üzere şu anda DxOMark’ta Huawei P30 Pro en yüksek puana sahip. Ayrıca fiyatı da Sony A6400 ile aynı seviyelerde diyebiliriz. Hali hazırda P30 Pro, 7000 TL civarında fiyatlardan satılmakta. Sony A6400 ise 6000TL ile 7000TL arasında fiyatlardan satılmakta. Dolayısıyla iki cihazın benzer fiyat aralıklarında olduğunu söylemek mümkün.

Şimdi gelelim asıl önemli konuya. Gerçekten üst segment bir model, profesyonel makina standardında fotoğraflar çekebilir mi?

Birazdan sizlerle iki cihazla aynı açı ve aynı ışıkta çekilmiş fotoğrafları paylaşacağız. Hangi cihazın daha iyi fotoğraf çektiği yorumu ise tamamen size kalmış durumda. Dilerseniz konu hakkındaki fikirlerinizi, yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri Huawei P30 Pro ve Sony A6400 ile çekilmiş fotoğraflarla başbaşa bırakalım.

Akıllı telefon ve profesyonel makina karşı kaşıya!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler