Huawei Nova 9 SE inceleme: Gençler için yeni bir arkadaş!

B WE

#İŞBİRLİĞİ

Huawei, gençlere yönelik hazırladığı yeni akıllı telefon modeli Nova 9 SE ‘yi görücüye çıkardı. Orta seviyedeki telefon, şık tasarım detayları, 108MP ana kamerası ve özel video düzenleme yazılımı gibi detaylarıyla ön plana çıkıyor.

Huawei Nova 9 SE, ilgi çekici bir telefon. Günümüzde gençler, sosyal medyada özellikle video içerikler üretiyor ve tüketiyor. Dolayısıyla eldeki cihazla videoların kolaylıkla çekilebilmesi, düzenlenebilmesi ve yayınlanabilmesi çok önemli. Pek çok kullanıcı, çekimler gerçekleştirdikten sonra video düzenleme, yazı ve müzik ekleme gibi işlemleri PC’lerinden hallediyor ve bu da daha fazla zaman tüketimi demek. Huawei Nova 9 SE ise, bünyesindeki Petal Klip uygulaması sayesinde tek cihaz üzerinden hem kolay düzenleme hem de zamandan tasarruf imkânını sunuyor. Şimdi isterseniz biraz daha detaya inelim…

Huawei Nova 9 SE inceleme: Gençler için yeni bir arkadaş!

Huawei Nova 9 SE, kristal mavisi, inci beyazı ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip.

7.94mm kalınlıkta ve yaklaşık 191 gram ağırlıktaki Huawei Nova 9 SE, özellikle arka tarafta kavislendirilmiş hatlarıyla avuçta kolay tutuş sunuyor. Aynı zamanda parlak arka yüzey, ışık altında bir mücevher gibi parlıyor. Arka tarafta dikkat çeken bir diğer detay ise, 108MP kamera sistemi. Huawei, hafif çıkıntılı konumlandırılmış bu sistem için güzel bir tasarım dili tercih etmiş. Sağ yan tarafta konumlandırılan fiziksel tuşlar ve parmak izi okuyucu sensör için hazırlanan kıvrımlar da bir o kadar hoş.

6.78 inç değerdeki ekran, bir şeyler izlemek, okumak ya da oynamak için yeterince büyük.

Huawei Nova 9 SE ‘de IPS ekran teknolojisi kullanılmış ve FHD+ çözünürlük sunuluyor. 90Hz’e kadar sunulan ekran yenileme hızı, özellikle görüntülü içeriklerin daha net ve akıcı sunumu için önemli. Öte yandan, uzun süreli kullanımlar için göz konforu moduna yer verilmesi de sevindirici.

Huawei Nova 9 SE inceleme: Gençler için yeni bir arkadaş!

Huawei Nova 9 SE ‘de Qualcomm’un Snapdragon 680 çipseti tercih edilmiş.

Bunun yanında 8GB RAM ve 128GB depolama faktörleri var. Android tabanlı EMUI 12 işletim sisteminin bulunduğu Huawei Nova 9 SE, kullanımı kolay ve akıcı bir arayüze sahip.

Uygulamalar arasında biraz gezintiye çıktığınızda, ön yüklü olarak pek çok oyun ve uygulamanın geldiğini görüyorsunuz. Hoşunuza gidenleri kullanabilirsiniz. Ek olarak, Huawei’nin uygulama mağazasına giderek oyun ve uygulamalar indirebilir, yine oyun ve uygulamaların resmi websiteleri üzerinden Android APK dosyalarını indirerek de telefonda çalıştırabilirsiniz.

Her ne kadar başta kamera ve video detaylarından söz etmiş olsak da, gençler için önemli konulardan bir tanesi de video oyunları. Özellikle de Call of Duty Mobile ve PUBG Online gibi rekabetçi oyunlar, genç oyuncuların her gün saatlerce vakit harcadığı yapımlar arasında yer alıyor. Bu oyunları ve daha fazlasını, Nova 9SE’de akıcı detaylarla, orta grafik ayarlarında oynayabilirsiniz.

Öte yandan, Angry Birds 2 gibi renkli görsellere ve gelişmiş fiziksel detaylara sahip oyunları da performans kaybı yaşamadan oynayabiliyorsunuz. Huawei Nova 9 SE, iyi bir soğutma sistemine sahip ve böylece uzun süreli deneyimlerde de aşırı ısınma yaşanmıyor.

Ek olarak, tek hoparlör olmasına rağmen gayet güçlü işitsel detaylar sunabildiğini belirtmeliyiz. Yine de, yüksek sesle kullanım gerçekleştirmemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Huawei Nova 9 SE inceleme: Gençler için yeni bir arkadaş!

Huawei Nova 9 SE ‘nin arka tarafında, dörtlü kamera sistemi konumlandırılmış: 108+8+2+2MP’lik dizilimden söz ediyoruz.

Huawei Nova 9 SE ile portre çekimler yapabilir, ultra geniş açılı çekimler gerçekleştirebilir ve dahasını yapabilirsiniz.

Video çekim çözünürlüğüne baktığımızda, 1080p ibaresini görüyoruz. Genç kitle ve sosyal medya paylaşımlarını göz önüne alırsak, çoğu platformda yayınlanmak üzere 1080p çözünürlük detayının yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Çekim modları arasında, özellikle İkili Görünüm başlığının dikkat çektiğini belirtelim. Bu modu aktifleştirdiğinizde, hem ön hem de arka kamera, aynı anda aktif oluyor ve böylece daha eğlenceli vlog’lar çekip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Huawei Nova 9 SE ‘nin ön taraftaki 16MP değerdeki kamera da selfie’ler ve 1080p videolar için güzel detaylar sunuyor. Çeşitli filtre ve makyaj efektlerinin bulunduğunu, bu kamerayla da 1080 FPS videolar çekebildiğinizi belirtelim.

Ve video çekimlerini tamamladıktan sonra, gelelim Huawei’nin Petal Klip uygulamasına…

Huawei Nova 9 SE, 4000mAh değerde pile sahip ve hızlı şarj desteği sunuluyor.

Huawei Nova 9 SE ‘nin kutusunda gelen 66w değerdeki hızlı şarj adaptörü, ürünü 38 dakikada sıfırdan %100’e şarj etmeyi mümkün kılıyor. Böylece genç kullanıcılar, şarj etme tarafında da fazla vakit harcamamış oluyor ve tek şarj ile yoğun kullanımda 1 günü rahatlıkla geride bırakabiliyor.

Wi-Fi AC, Bluetooth 5.0 ve NFC gibi kablosuz bağlantı teknolojileri de bulunan Huawei Nova 9 SE, aynı zamanda Huawei Share teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Böylece bu teknolojiye destek veren dizüstü PC’lere kablosuz olarak bağlanabilir, ekran paylaşımı ve sürükle bırak yöntemiyle kablosuz dosya transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei Nova 9 SE, ülkemizde 6999 TL satış fiyatı etiketine sahip ve şu an bazı fırsatlar da sunuluyor.

Örneğin, Huawei’nin online mağazası üzerinden sipariş verildiğinde, sepette ek 450 TL indirim, Huawei Band 6 ve 6 aylık Blu TV üyeliği hediye. Bunlara ek olarak, 1 yıllık ekran kırılma garantisi de %50 indirimle satın alınabiliyor.

“Bu incelemesini yaptığımız ürün, ilgili marka tarafından kurumumuza sağlanmıştır.”

Logitech Pop Emoji kablosuz mouse incelemesi