Huawei Mate X2 radikal bir tasarımla gelecek

Huawei katlanabilir ekran patenti

Katlanabilir ekranlı yeni akıllı telefonu üzerinde çalışan Huawei Mate X2 için radikal bir karar almaya hazırlanıyor.

Artık katlanabilir ekranlı akıllı telefon modellerinin yavaş yavaş arttığını söyleyebiliriz. Samsung ve Huawei’nin yön verdiği pazardaki oyuncu sayısı günden güne artmaya devam ediyor.

Bilindiği üzere Samsung içer doğru katlanan bir ekran yapısı tercih ederken, Huawei ise Mate X serisinde dışa doğru katlanan bir yapıyla karşımıza çıkmıştı. Lakin bu yapı kullanıcılar tarafından yoğun eleştiri aldı.

Huawei Mate X2 için önemli hamle

Çünkü Huawei’nin Mate X modelleri dışa doğru katlandığında telefonu nasıl koyarsanız koyun ekran tarafı zemine geliyor. Bu yüzden ekranı çiziklerden korumak da zor oluyor. Aynı durum telefonun aldığı darbeler için de geçerli. Telefonu elinizden düşürdüğünüz anda her türlü ekranın üzerine düşüyor.

Böyle bir durumda da kullanıcı büyük zarara uğruyor. Lakin Çinli üretici yeni modeliyle bu saçma tasarım çizgisine bir son verecek.

Sızdırılan son raporlara göre yeni Huawei Mate X modelinde dışa doğru katlanan bir ekran yerine, içe doğru katlanan bir ekran tercih edilecek. Çinli üreticinin bu kararının son derece doğru ve yerinde olduğu söylenebilir.

En azından ekranın içer doğru katlanması sayesinde, yeni Mate X modeli darbelerden daha basit bir şekilde korunacaktır.

Huawei’nin içe doğru katlanan ekranı için Samsung ve BOE ile iletişime geçtiği da sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Huawei Mate X2 modelinin ne zaman tanıtılacağı ise henüz netlik kazanmış değil.

Toshiba için yolun sonu geldi