Ana Sayfa Genel Huawei HarmonyOS için çağrıda bulundu

Huawei HarmonyOS için çağrıda bulundu

Çin’in telekomünikasyon alanındaki dev ismi Huawei yeni mobil işletim sistemi HarmonyOS için çağrıda bulundu. İşte konu ile ilgili detaylar.

Teknoloji gündemini az çok takip edenlerin de bildiği üzere son 1 yıldır çıkan Huawei cihazlarında Google servisleri yer almıyor. Aslında Google uygulamalarının telefonda yer almaması çok da büyük bir sorun değil. Fakat Android’in en büyük uygulama mağazası olan Google Play’in de Huawei cihazlarına yüklenemiyor oluşu tüm işi berbat ediyor.

Bu yüzden kısa bir sürede kendi mobil mağazasını açıp geliştiren Huawei, kendi mobil işletim sisteminin temellerini de atmıştı.

Şimdi ise sıra bu temelin üzerine yeni katlar çıkmaya geldi. Huawei’nin önemli isimlerinden biri olan Richard Yu tüm Çinli üreticilere seslendi. Siz de HarmonyOS’e geçin!

Huawei HarmonyOS

Huawei Çinli üreticilere HarmonyOS için çağrıda bulundu

Bilindiği üzere Huawei üzerinde ağır bir ABD ambargosu bulunuyor. Huawei yetkilileri diğer Çinli akıllı telefon üreticilerine, bu durumun yarın birgün tekerrür etmesinden ötürü çağrıda bulundu.

Huawei’nin önde gelen isimlerinden Richard Yu, dileyen Çinli akıllı telefon üreticilerinin HarmonyOS’i kullanabileceğini söyledi.

Bu çağrı Çinli üreticiler tarafından cevap bulur mu bilinmez. Fakat hali hazırda Huawei App Gallery’de yer alan uygulama yelpazesi ile Google Play’e kafa tutmak pek mümkün değil.

Huawei bu marketi geliştirebilirse işler değişecektir. Fakat şimdilik Çinli üreticilerin bu davete icabet etmeleri olası görünmüyor.

Huawei savaşı İsveç’te devam ediyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting