Huawei HarmonyOS 3 kullanıcılarını mutlu etmeye devam ediyor

Harmony OS, 70 milyon kullanıcıya ulaştı!

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, kendi işletim sistemi HarmonyOS 3’ü geliştirmeye devam ediyor. Şirket, yeni sürüm için 2 yeni yama servis etti.

Huawei HarmonyOS 3 kullanıcılarını mutlu etmeye devam ediyor. Akıllıtelefon dünyasında kendi yolundan giden ve aslında bunu yapmaya da mecbur olan Huawei’nin hayatta kalma mücadelesi devam ediyor. Google ekosisteminden dışlandıktan sonra akıllı telefon sektöründen çekilmektense, imkansızı denemeye karar veren Çinli şirket, kendi akıllı telefonlarında kendi işletim sistemini kullanabilmek için HarmonyOS adını verdiği işletim sistemini geliştirmeye başladı.

HarmonyOS 2

Geliştirilen yeni işletim sistemi sayesinde, akıllı telefonlarında Android’e olan bağımlılığını sonlandıran Çinli şirket, tabi ki ilk etapta oldukça zor günlerden geçiyor. Bir taraftan uygulamanın özelliklerini ve stabilizasyonunu güçlendirmeye çalışan Çinli teknoloji devi diğer bir taraftan ise bu işletim sistemini daha popüler hale getirebilmek için elinden geleni yapıyor.

Nokia, HarmonyOS kullanma söylentilerini yalanladı

Huawei HarmonyOS 3 kullanıcılarını mutlu etmeye devam ediyor

Bu çalışmaların bir ürünü olarak ortaya çıkan HarmonyOS 3 sürümü ise, her ne kadar özellik anlamında tatminkar bir seviyede olsa da, özellikle kamera gibi bazı alanlarda yaşattığı sıkıntılar, bu işletim sisteminin yeni yeni gelişmeye başlayan şöhretine adeta pranga vurdu. İşte hem bu kulaktan kulağa yayılan hataları hem de henüz kimsenin farkına varmadığı sorunları ortadan kaldırmak isteyen Huawei, HarmonyOS 3 işletim sistemi için 2 yeni yama servis etti.

Huawei HarmonyOS

Bu yamalardan ilki 98MB’lık olanıyken bu paketin daha çok belirttiğimiz türden sorunların çözümü için getirildiğini söyleyebiliriz. İkinci yamanın boyutu yaklaşık 65MB ve bu paket ise sistemin daha stabil çalışmasını sağlıyor. Bakalım Huawei’nin bu çabaları, markanın hayatta kalması için yeterli olabilecek mi?

Warhammer 40000 uyarlaması geliyor