Riot Games, League of Legends hakkında yeni bir karara imza attı

Riot Games, League of Legends hakkında yeni bir karara imza attı

Riot Games en sevilen oyunu League of Legends ile ilgili bir hamle yaptı. Şirket, mahkemenin FTX ile ‘League of Legends’ sponsorluk anlaşmasını sonlandırmasını istiyor. İşte tüm detaylar.

Riot Games, FTX ile olan League of Legends Şampiyona Serisi ortaklığından kurtulmaya çalışıyor. Cuma günü stüdyo, iki şirketin geçen Ağustos ayında imzaladığı yedi yıllık sponsorluk anlaşmasını sona erdirmek için FTX’in iflas davasına bakan mahkemeye bir dilekçe verdi. Kripto eleştirmeni ve Web3 is Going Just Great yaratıcısı Molly White  tarafından tespit edilen bir özette Riot, borsanın stüdyoya LCS etkinliklerinde FTX markasını sergilemesi için 2022’de ödemeyi kabul ettiği 12,5 milyon doların yarısına hâlâ borçlu olduğunu söylüyor. Riot, gözden düşen firmanın 2023’te kendisine yaklaşık 13 milyon dolar daha borçlu olacağını ve yılın ilk üç aylık ödemesinin 2 Ocak’ta yapılacağını ekledi.

Riot Games, League of Legends hakkında yeni bir karara imza attı

FTX’in Riot Games’e yaptığı yıllık ödemelerin, 2028’deki anlaşmalarının sonuna kadar artması planlanıyor. Riot’un da davada kişisel bir çıkarı var. FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklanmasından bir yıldan fazla bir süre önce, “telefon görüşmelerinde League of Legends oynadığı için ünlü olduğunu” kabul etmişti. En sevilen oyunun bu sponsorluktan ayrılması oyunu sevenler açısından nasıl bir sonuç doğurur belirsiz ancak oyunseverler için çok bir şeyin değişmemesi söz konusu olabilir.

Samsung, 2023’te ilk katlanabilir OLED ekranlı dizüstü bilgisayarını piyasaya sürebilir