HarmonyOS performansı beklentileri aşabilir: Yeni açıklamalar var

HarmonyOS 3 kullanan cihazlar

HarmonyOS performansı beklentileri altüst edecek gibi görünüyor. Özellikle son dönemlerde Huawei markasının göz kamaştırıcı olduğu söylenebilir. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri genellikle ABD merkezli. Çip üretiminden diğer tasarım detaylarına kadar neredeyse her şey bu şirketler tarafından üretiliyor. Peki tüm bu markaların herhangi bir başka şirkete donanım satmadığını düşünün. Huawei firmasının düştüğü durum tam olarak buydu.

İşletim sistemi bile ABD merkezli Google firmasına bağlı olan Huawei ilk etapta afalladı. Ne yapacağı birçok kişi tarafından kestirilemeyen bu marka kısa süre içerisinde kendi işletim sistemini piyasaya süreceğini açıkladı. HarmonyOS olarak bilinen işletim sistemi beklentilerin ötesine geçebildi

HarmonyOS performansı birçok platforma ilham olabilir

HarmonyOS dünyanın en ilginç işletim sistemleri içerisinde yer alıyor. Neredeyse hiçbir ABD merkezli firmadan yardım almadan kurulan bu işletim sistemi bugünlerde gündemde. Birçok işi platformu aslında iOS MIUI ile kıyaslıyor. Henüz Beta sürecinde olan işletim sistemi testlerde iyi sonuçlar alabiliyor.

HarmonyOS performansı

Bu işletim sistemi sadece akıllı telefonlar için kullanılmayacak. Aynı zamanda giyilebilir teknoloji ve akıllı ev aletleri için kullanımı amaçlanıyor. Akıllı telefon ve tabletler üzerinde denemeler yapılsa bile henüz tam olarak rayına oturmadı. Android bile ilk çıktığında hemen yüksek performans sağlamadı.

HarmonyOS performansı ise emekleme döneminde olmasına rağmen çok iyi işler çıkarıyor. Bu nedenle hem Android hemde iOS için güçlü bir alternatif olabilir. Peki siz bu yeni işletim sistemine güveniyor musunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir