Huawei FreeBuds SE 2: Uygun fiyata minimal tasarım ve keyifli deneyimler sunuyor

gge er

Çinli teknoloji şirketi Huawei, az paraya şık tasarım ve güçlü özellikler sunan yeni kulaklığıyla iddialı! Huawei FreeBuds 2 SE 2, ilk bakışta minimal yapısı ve şık tasarım detaylarıyla dikkat çekiyor. Ürün, yarı açık kulaklık tipiyle bir şeyler dinlerken bir yandan da etrafta olup bitenlere kulak verebilmenize imkân sunuyor.

Huawei FreeBuds SE 2, başta söylemeliyiz ki 999 TL satış fiyatı etiketiyle teknoloji severlerin beğenisine sunuldu. Böylelikle ürün, 1000 TL fiyat seviyesinin altındaki kulaklıklarla rekabete girebilecek bir konumda. Yalnızca minimal tasarımı değil, aynı zamanda güncel Bluetooth 5.3 bağlantı teknolojisi ve uzun pil ömrüyle de ön plana çıkan bir ürün.

Huawei FreeBuds SE 2: Uygun fiyata minimal tasarım ve keyifli deneyimler sunuyor

Öncelikle ağırlık detaylarına bakalım isterseniz. Kulaklıklarımızın her biri 3,8 gram ağırlıkta

Silikon başlığa sahip olmayan bu kulaklıklar, kulakta rahatlıkla konumlandırılabiliyor ve hareket halinde olsanız dahi kolay kolay düşmüyor. Sap kısımlarında dokunmatik mekanizmalar bulunuyor ve bu sayede gelen aramaları cevaplayabiliyor, çalan şarkıyı durdurabiliyor ya da bir sonraki şarkıya geçiş yapabiliyorsunuz. Tabii AI Life uygulaması aracılığıyla kontrolleri özelleştirme şansınız da var.

Huawei FreeBuds SE 2 kulaklıklar, IP54 sertifikasına sahip

Yani terlemeye ve su sıçramalarına karşı dayanıklı kulaklıklarımız var. Spor yaparken ya da hafif yağmurlu havada yürüyüş yaparken güvenle kullanabiliriz. Tabii taşıma ve şarj kutusunun bu sertifikaya sahip olmadığını hatırlatmakta yarar var.

Huawei FreeBuds SE 2: Uygun fiyata minimal tasarım ve keyifli deneyimler sunuyor

Huawei FreeBuds SE 2, Bluetooh 5.3 kablosuz bağlantı teknolojisi barındırıyor

Hem Android hem de iOS işletim sistemli telefonlarla kısa sürede bağlantı kurabiliyor. Gelişmiş deneyimler için telefonunuza AI LIFE uygulamasını kurmanızı da öneriyoruz. Bu uygulamayı Huawei’nin mağazasından indirmeniz önemli. Sonrasında, ses profillerinden dokunmatik kontrollere, yazılım güncellemelerine kadar pek çok detayı kontrol edebilirsiniz.

Peki ses kalitesi nasıl?

Huawei FreeBuds SE 2 kulaklıklarımızda 10mm sürücülere yer veriliyor. Yarı açık yapıda tasarlandıkları için bir yandan bir şeyler dinlerken bir yandan da etrafta olup bitenleri duyabiliyorsunuz, bundan bahsetmiştik. Dolayısıyla bu kulaklıkta hafif müzik dinleyebilir, bir şeyler izlerken keyif alabilirsiniz. Ses ve görüntü arasında bir senkron sorunu da yaşamadık. Eğer sert müziklerden hoşlanıyor ve derin bass detayına önem veriyorsanız, Huawei’nin silikon başlıklı ve ANC özellikli daha gelişmiş kulaklık modellerine göz atmanızda yarar var.

Cihaz, telefon görüşmeleri tarafında da iyi bir performansa sahip. Özellikle iç mekân deneyimleri ve dış mekândayken pek gürültü olmayan ortamlarda anlaşılır görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Görüşmeler esnasında arka plandaki sesler de duyulabiliyor zaman zaman, ama bunlar ciddi bir etki oluşturmuyor.

381511934 10160640945551698 5233018895930042190 n

Gelelim pil ve şarj detaylarına

Kulaklıkların her birinde 41mAh, taşıma ve şarj kutusunda da 510mAh pil bulunuyor. Ürün, beraberinde gelen Type-C kablosu aracılığıyla şarj edilebiliyor.

Diyelim ki aceleniz var ve hemen ofisten çıkmanız gerekiyor. Öyleyse sadece 10 dakika şarj ederek 3 saatlik ek dinleme deneyimi elde edebilirsiniz.

Kulaklıklar, tek şarj ile yaklaşık 9 saate kadar dinleme deneyimi sunabiliyor. Kutudaki şarj değerini de eklediğimizde, toplamda 40 saate varan deneyim mümkün.

Toparlamak gerekirse…

Huawei FreeBuds SE 2, 999 TL satış fiyatı etiketine sahip. Böylece 1000 liranın altında fiyatlarda satılan kulaklıklar arasında iddialı bir konumda yer alıyor.
Ürün, minimal ve hafif tasarımıyla göz dolduruyor. Tabii kulaklık tipinin yarı açık tipte olduğunu ve bir şeyler dinlerken bir yandan da çevrede olup bitenleri dinlemek isteyenlerin tercih edebileceğini hatırlatmalıyız. Kulaklıkların IP54 su sıçramalarına karşı dayanıklı olduğunu da belirtelim.

Huawei FreeBuds SE 2: Uygun fiyata minimal tasarım ve keyifli deneyimler sunuyor

Realme C53 inceleme: Mini Kapsül özellikli, uygun fiyatlı telefon


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir