Huawei FreeBuds Lipstick kulaklık: Kadınlara özel, premium ruj kutusu gibi

I8K78K

#İŞBİRLİĞİ

Gerçek kablosuz kulaklık pazarında önemli bir oyuncu olan Huawei, kadınlara özel olarak tasarladığı yeni FreeBuds Lipstick modeliyle gündemde.

FreeBuds Lipstick, gerçekten iddialı bir tasarıma sahip. Dışardan bakıldığında bir ruj kutusunu andıran ürün, renklerinden ince tasarım detaylarına kadar çok etkileyici.

Kutunun kıvrımları ve tercih edilen siyah ve altın renkleri lüks hissini yaşatıyor. Kapağı açtığımızda karşılaştığımız ateş kırmızı renkteki kulaklıklar da bir o kadar güzel. Hani gece davetlerine katılmaktan hoşlananlar vardır ya, tabii böyle geceler için özenilerek giyinilir. İşte bu tip etkinliklerde hem kullanışlı hem de tamamlayıcı bir ürün olarak kullanılabilecek nadir bir kulaklık FreeBuds Lipstick.

Huawei, bu ürünü için “Güzelliğin sesli hali” tanımlamasını yapıyor

Her bir kulaklık, yalnızca 4.1 gram ağırlıkta. Taşıma ve şarj kutusu ise, 84.5 gram ağırlıkta. Yani çantada, ufak bir cepte dahi rahatlıkla kullanılabilir bir ürün bu.

Açık tasarımlı bu kulaklıklar, hafif yapıları sayesinde kulakta rahatlıkla konumlandırılabiliyor. Ayrıca kulak yapınıza göre ses optimizasyonu da yapılıyor.

Bluetooth 5.2 bağlantı teknolojisine sahip ürün, saniyeler içinde bağlantı kurabiliyor ve cihazlar arasında hızlıca geçişler yapabiliyorsunuz.

Stabil bir kullanım için Huawei AI Life uygulamasını kurmalısınız.

Şunu da belirtmekte fayda var ki, güncel bir Huawei telefonunuz varsa, ürünün tüm nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Biliyorsunuz, bazı üreticiler, hazırladıkları ürünlerin bazı özelliklerini diğer marka cihazlarda kullanıma sunmuyor.

Kulaklıklar, dokunmatik mekanizma sayesinde kolay kullanım sunuyor

Saplarda yer verilen dokunmatik paneller, birkaç dokunuşla ihtiyaçlarınıza erişmenizi sağlıyor. Örneğin, çift dokunarak bir sonraki şarkıya geçiş yapabilir ya da gelen aramayı cevaplayabilirsiniz. Sesi açmak ve kapatmak için yukarı ve aşağıya kaydırmanız yeterli. Uzun süre basarak da gürültü engelleme modunu aktifleştirebilir ya da kapatabilirsiniz. Tabii AI Life uygulaması üzerinden kontrollerde ve diğer özelliklerde düzenlemeler yapabileceğinizi de ekleyelim.

Kulaklıkların her birinde 30MAh pil var. Taşıma ve şarj kutusunda da 410mAh pil mevcut. Tabii Type-C kablosu da var.

Kulaklıklar, tek şarj ile aktif gürültü engelleme modu kapalıyken 4 saate kadar müzik dinlemenize imkân sunabiliyor. Aktif gürültü engelleme modu açık ise, bu süre 2.5 saat civarlarında seyrediyor.

Eğer taşıma ve şarj kutusundaki pili de kullanırsanız, yani tek şarj ile komple ürünün 24 saate kadar müzik deneyimi sunabildiğini belirtelim.

Huawei FreeBuds Lipstick kulaklık: Kadınlara özel, premium ruj kutusu gibi

Ve gelelim deneyimlerimize…

Huawei FreeBuds Lipstick, kadın teknoloji severlere yönelik hazırlanmış bir ürün, dolayısıyla ürünü sevgili yazar arkadaşımız Mutlu, günlerce deneyimledi ve yorumlarını bizlerle paylaştı. Tabii ürünü, daha doğrusu ses kalitesi ve kullanılabilirliğini bir süre ben de test ettim. Şimdi gelelim sizlerle paylaşmaya…

– Kullanımı gerçekten çok rahat ve cihazlara çok kısa sürelerde bağlanabiliyor.
– Müzik dinlemek büyük bir keyif. Daha çok tiz odaklı olsa da, melodiler ve vokalleri ayrı ayrı, net detaylarla elde edebiliyorsunuz.
– Kulaklık üzerinden yapılan telefon görüşmelerinde de genellikle iyi bir ses kalitesi var, kopmalar yaşanmıyor. Hafif gürültülü ortamlarda çevresel sesler filtrelenebiliyor.
– Ürün, siz bir şeyler izliyorken ya da oynuyorken de iyi deneyimler sunuyor, ses ve görüntü arasında senkron sorunları yaşanmıyor.
– İster sabit, isterseniz de hareket halinde, mesela spor yaparken de kulaklarınızda sağlam bir tutuş hissi sunuyor.
– Örneğin, işe ya da okula gidip gelirken günlük olarak 3 saatlik yolunuz olduğunu düşünürsek, aktif gürültü engelleme özelliği kapalıyken toplamda 7 günlük kullanıma erişebiliyorsunuz.

Toparlamak gerekirse…

Huawei’nin gerçekten dikkat çekici bir ürüne imza attığını, hem kolay kullanım hem de iyi performans sunabildiğini söylemeliyiz.

“Bu incelemesini yaptığımız ürün, ilgili marka tarafından kurumumuza sağlanmıştır.”

Xiaomi 11 Lite 5G akıllı telefon incelemesi