Huawei CEO’su açıklamaları ile Samsung’u kızdıracak

Huawei

Huawei CEO’su Richard Yu Business Insider ile yaptığı röportajda Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold için açıklamalarda bulundu. Huawei CEO’su bu açıklamaları ile Samsung’u kızdıracak

MWC 19 etkinliğine bu yıl katlanabilir telefonlar damgasını vurmuştu. İlk olarak Samsung’un sahne aldığı etkinlikte Galaxy Fold ile katlanabilire geçiş yapılmış ve sonrasında da Huawei kendi katlanabilir modeli Mate X’i tanıtmıştı. Samsung’un Galaxy Fold’undan daha şık bir tasarıma sahip olan Mate X, bugün Çinli devin CEO’su tarafından bir kez daha övüldü.

Huawei CEO’su bu açıkalaması ile Samsung’u kızdıracak

CEO Richard Yu, Business Insider ile yaptığı röportaj sırasında Galaxy Fold‘un tasarımının çok kötü olduğunu belirtti. CEO, hatta Mate X prototiplerinden birinin Galaxy Fold’a benzediğinin altını çizdi.

Samsung’u kızdıracak bu açıklamalar aslında bir bakıma doğru gibi görünüyor. Çünkü Galaxy Fold, son kullanıcıya hitap etmekten çok prototip aşamasında bir telefon gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Fold ve Mate X karşı karşıya

Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi Mate X’in ekranı dışa katlanırken, Galaxy Fold’un ekranı içe katlanıyor. İçe katlandığı için ana ekranı orantısız ve küçük olan Galaxy Fold, nasıl bir deneyim sunacak henüz bilinmiyor.

Huawei


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir