HTC’nin yeni tableti özellikleriyle dikkat çekti

2020’nin en iyi oyun tablet modelleri

Bir dönemin efsane ismi olan HTC son yıllarda kabuğuna çekilmiş olsa da, ara ara piyasaya sürdüğü cihazlarla kendini hatırlatmaya devam ediyor.

HTC’nin yeni tableti özellikleriyle dikkat çekti. Tayvanlı teknoloji şirketi HTC, bir dönemin en önemli akıllı telefon üreticilerinden biriydi. Piyasaya sürdüğü üst düzey akıllı telefon modelleri sayesinde; Apple, Samsung, LG (maalesef onu da sonradan kaybettik) gibi rakipleriyle kafa kafaya yarışan HTC, üst üste yapılan birkaç hatalı hamle sonucu bir anda rekabet gücünü kaybetmiş, sonrasında ise Amerika ve Avrupa pazarlarından çekilerek kendini diğer bölgelere adamıştı.

HTC'nin yeni akıllı telefonu

Ancak önce geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni amiral gemisi modeli, şimdide orta segment kategorisine dahil olabilecek yeni tabletiyle HTC, yavaş yavaş piyasaya ısınmaya çalışıyor olabilir.

htc

HTC’nin yeni tableti özellikleriyle dikkat çekti

Şirket tarafından bugün tanıtılarak Rusya ve Güney Afrika’da satışa sunulan HTC 101 tablet modeli, sahip olduğu özellikleri bir yana aslında daha çok fiyatıyla öne çıkıyor. 1920 x 1200 piksel çözünürlüğündeki 10 inç ekranıyla karşımıza çıkan HTC A101 gücünü ise Unisoc T618 yonga setinden alıyor. Bellek yükünü 8GB’lık yongaya emanet eden cihazın depolama kapasitesi ise 128GB. Ön yüzeyinde 8MP’lik tek bir kameraya sahip olan A101’in arka yüzeyinde ise 16MP + 2MP’lik ikili bir yapı bulunuyor.

HTC U12 Plus özellikleri

Elektriksel gücünü 7000mAh’lık bataryasından alacak olan tabletin ayrıca 10W hızlı şarj teknolojisini desteklediğini de belirtelim. Şu an için sadece Rusya ve Güney Afrika’da 361 dolarlık fiyatıyla satışa sunulan HTC A101’in küresel pazarda satışa sunulup sunulmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

YouTube Müzik güncellemesi önemli yenilikler getiriyor