HTC U12+ hala son kullanıcıya ulaşmış değil!

htc u12

Eski günlerinin çok uzağında olan HTC, kısa süre önce tanıttığı U12+ modelinin dağıtımına başladı. Fakat telefonu ön sipariş ile satın alan kullanıcıların hala HTC U12+ modelini edinemedikleri ortaya çıktı.

HTC’nin son yıllarda büyük oranda gerilediği, hatta kepenkleri indirme konumuna geldiği reddedilemez bir gerçek. Tayvanlı şirket, 2015 öncesine kadar akıllı telefon pazarında istikrarlı bir ivmeye sahipti. Fakat One M9 modeli ile başlayan gerileme sonrası işler bir daha rayına oturtulamadı. Tüm bu kötü gidişe, bir de HTC’nin katı fiyat politikası eklenince işler içinden çıkılmaz bir hal aldı. Yaşanan olumsuzluklara ve kötü gidişata rağmen HTC akıllı telefon pazarındaki varlığını sürdürmekte kararlı görünüyor. Tayvanlı üreticinin bu yolda geliştirdiği son akıllı telefon ise ise HTC U12+ modeliydi.

HTC U12+ alacaklar, dikkat!

Öncelikli olarak Asya ve Amerika’da satışa sunulan modelin tedarik sürecinde bazı olumsuzlukların yaşandığı ortaya çıktı. Özellikle HTC U12+ modelini Amazon gibi 3. parti perakende şirketleri üzerinden ön sipariş ile satın alanlarına, hala gönderimlerin yapılmadığı ortaya çıktı.

Konu hakkında bir açıklama yapma gereği duyan HTC’li yetkililer, durumun teknik bir arızadan ötürü ortaya çıktığını savundular. Ön sipariş sistemin yaşanan bir sıkıntıdan ötürü bazı kullanıcılara telefonlarının gönderilmediği, fakat en kısa süre içerisinde bu mağduriyetin giderileceği belirtildi.

Bu arada dip not olarak belirtelim. HTC U12+ henüz ülkemizde de satışa sunulmuş değil. Muhtemelen en geç önümüzdeki ay içerisinde raflardaki yerini alacaktır.

Samsung akıllı telefon pazarında kan kaybediyor