HTC Desire 22 Pro özellikleri ile dikkat çekti

HTC'nin yeni akıllı telefonu

HTC’nin yeni metaverse odaklı akıllı telefon modeli HTC Desire 22 Pro resmen tanıtıldı. Peki yeni model için kullanılan “metaverse odaklı” kavramı tam olarak neyi ifade ediyor?

HTC Desire 22 Pro özellikleri ile dikkat çekti! Uzun süredir orta ve alt segment akıllı telefonlar klasmanında yarışan HTC, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamayla yakın zamanda güçlü bir amiral gemisi modeliyle yeniden sahalara döneceğini duyurmuştu. Teknoloji dünyası o gün bugündür HTC’den gelecek yeni amiral gemisini beklerken, Tayvanlı şirket bugün metaverse odaklı yeni akıllı telefon modeli HTC Desire 22 Pro’yu tanıttı.

htc

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve orta segment kategorisine dahil olan HTC Desire 21 Pro’nun devamı niteliğinde olan bu akıllı telefon, özellikle Tayvanlı teknoloji şirketinin yakın zamanda resmen tanıtarak satışa sunduğu Vive Flow VR sanal gerçeklik gözlüğüyle tam entegre bir şekilde çalışacak.

htc 2

HTC Desire 22 Pro özellikleri ile dikkat çekti

Henüz bu ikilinin diğer telefonların yapamayacağı neyi yapabildiği konusunda bir bilgi yok, ancak hemen her açıklamasında metaverse vurgusu yapan Tayvanlı şirketin bu konuda bir planı olduğu kesin.

htc

Öte yandan yeni modelin özelliklerine baktığımız zaman ilk dikkatimizi çeken şey 6,6 inç büyüklüğünde ve 1080p çözünürlüğündeki 120Hz yenileme hızı destekli ekranı oluyor. Gücünü Snapdragon 695 5G işlemciden alan telefon ayrıca 8GB RAM ve 128GB dahili depolama alanıyla karşımıza çıkacak.

Android 12 işletim sistemine sahip olan HTC Desire 22 Pro’nun satış fiyatı ise 399 pound olarak belirlendi.

Yeni HomePod çıkış tarihi belli oldu


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir