Ana sayfa Gundem HTC Asus’a Satılmıyor Mu?

HTC Asus’a Satılmıyor Mu?

HTC kanadından yapılan bir basın açıklamasında ise; “Çıkan haberleri şiddetle reddediyoruz.

Asusteck ile satın almaya dair hiçbir temasımız olmadı. Uluslararası bir marka olarak HTC, Dünya standartlarında, yenilikçi akıllı cihazlarını üretmeye devam edecek” şeklinde bir açıklama geldi.

HTC; Android pazarındaki en iyi cihazlarından bazılarını üretiyor olsa da HTC One M8 ve bu yılki M9 gibi firmanın pazar payı ve kâr oranları birkaç yıldır düşmekte ve pazarı takip eden analizciler bu gidişatın da çok yakın bir zamanda felakete neden olacağını ön görmekteydi.

Birkaç gün önce ortaya çıkan dedikodulara göre Tayvan merkezli donanım devi Asus, akıllı telefon pazarının hatrı sayılır isimlerinden HTC’yi satın alacağı söylenen iddialar arasında dolaşıyordu.

htc-asus

Konu ile ilgili bir iki gün sonra sessizliğini bozan taraflar dedikodulara dayanamayıp açıklamada bulundu. Asus Yöneticilerinden Jonney Shih, firmanın Cuma günü gerçekleştirilen hissedarlar toplantısında HTC’yi satın almak gibi bir düşünceleri olmadığını dile getirdi.

Asus’un açık bir şekilde hiçbir resmi girişimi ya da düşüncesi olmadığını açıklayan Shih, söylentilerin bile HTC’nin kendi önerilerini düşünmesine yettiğini ifade etti.

Apple Watch 2 Ne Zaman Tanıtılacak?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler