Honor Magic6 Resmen Tanıtıldı

Honor Magic6

Honor’un merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı telefonları Honor Magic6 ve Magic6 Pro, bugün düzenlenen etkinlikle resmi olarak tanıtıldı.

Hayatına Huawei’nin alt markalarından biri olarak başladıktan sonra yoluna bağımsız bir şirket olarak devam eden Honor, 2023’ü dolu dolu geçirdi. Geçtiğimiz yıl çok sayıda yeni telefonu kullanıcılarla buluşturan şirket, yeni yıla da hızlı başladı. Merakla beklenen Honor X50 GT’yi geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıtan şirket, bugün de yeni amiral gemisi akıllı telefonları Honor Magic6 ve Magic6 Pro’yu resmi olarak tanıttı. Honor’un yeni amiral gemisi telefonları son derece etkileyici teknik özelliklere sahip.

Honor Magic6 serisinin tasarımında dikkat çeken ilk detay, arka yüzünde bulunan daire şeklindeki kamera yuvası oluyor. Bu kamera yuvasında üçlü arka kamera sistemi bulunuyor.

Honor Magic6 1

Honor Magic6 da Magic6 Pro da Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alıyor. Her iki telefon da 6.8 inçlik LTPO AMOLED ekranlara sahip. 1,264 x 2,800 piksel çözünürlükteki bu ekranın yenilenme hızı 120 Hz. Bu ekranın üzerinde 50 megapiksellik selfie kamerası yer alıyor.

Özellikle Pro modeli son derece etkileyici kamara özelliklerine sahip. 50 megapiksellik bir ana lense sahip üçlü kamerada 50 megapiksellik geniş açılı lens ile 180 megapiksellik telefoto kamera bulunuyor. Bu üçlü kameranın asıl yıldızı olan 180 megapiksellik telefoto kamerada 100x zoom özelliği bulunuyor. Standart modelde ise bu 180 megapiksellik telefoto lensin yerine 32 megapiksellik bir telefoto lens var.

Telefonda Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine tercihe göre 12 ya da 16 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı ise tercihe göre 1 TB’a kadar çıkıyor. İki telefonun birbirinden ayrıldığı noktalardan biri de batarya. Standart modelde 5450 mAh’lık bir batarya yer alıyor. Bu bataryanın şarj hızı 50 W. Pro modelinde ise 5600 mAh’lık bir batarya bulunuyor. Şarj hızı 80 W olan Pro modelinde 66 W kablosuz şarj özelliği de bulunuyor.

PlayStation Plus’a Ocak Ayında Eklenecek Oyunlar Belli Oldu