Honor 80 ve Honor 80 Pro’nun özellikleri belli oldu

hnr4

Geçtiğimiz hafta Honor 80 Pro+ varyantının temel özelliklerini ortaya çıkmıştı. Şimdi serinin diğer modelleri olan Honor 80 ve Honor 80 Pro’nun özellikleri ortaya çıktı.

Honor 80 ve Honor 80 Pro özellikleri belli olurken, öncelikle serinin Mayıs ayında piyasaya çıkan Honor 70 serisinin yeni modelleri olarak piyasaya sürüleceğini söyleyelim. Gelen raporlara göre Honor 80’in MediaTek’in Dimensity 1080 işlemcisi ile donatılacağı söyleniyor. 64MP ana kamera ile gelecek ve 66W hızlı şarjı destekleyecek.

Honor 80 Pro

Honor 80 Pro’nun bir Qualcomm Snapdragon 778G SoC tarafından destekleneceği bildiriliyor. 108MP birincil kameraya sahip olacak. Cihaz daha önce kaputun altında Snapdragon 8+ Gen 1 SoC ile gelecekti. Ayrıca 200MP kamera sensörü ve 100W hızlı şarj desteği de sunacak. Pro+’ın 1.5K çözünürlüğe sahip kavisli esnek AMOLED ekranla gelmesi bekleniyor. Serinin en üst-elit modelinin 80 Pro+ olacağını söyleyelim.

Tasarımın Honor 80 serisindeki en önemli nokta olacağını söylüyor. Yaklaşan akıllı telefonlar muhtemelen 12 GB’a kadar RAM ve 256 GB depolama ile gelecek. Honor 80 serisinin ekranı, pil boyutu ve kamera konfigürasyonu gibi diğer detaylar tam olarak belli değil. Akıllı telefonlar bu yılın sonunda piyasaya çıkabilir. Önümüzdeki haftalarda firma tarafından gelecek bilgiler ile daha kesin bilgilere sahip olabiliriz.

OPPO Find N Flip özellikleri piyasaya sürülmeden önce sızdırıldı