Hız testi platformu Fast.com yenilendi!

PixelSnap 2018 07 18 at 09.59.12

İnternet hız testi platformu olan ve Netflix’in bünyesinde yer alan Fast.com yenilendi. Fast.com artık kullanıcılara gecikme süresi ve yükleme hızı gibi ekstra bilgiler de sunuyor. İşte detaylar.

Popüler dizi/film platformu olan Netflix, geçtiğimiz yıllarda Fast.com adını verdiği internet hız testi uygulamasını iOS ve Android için yayınlamıştı. Web arayüzü de bulunan Fast.com, bugün yepyeni özellikler ile sessiz sedasız güncellendi.

Fast.com’un hız testi detaylandı!

Bildiğiniz gibi Fast.com sadece indirme hızını gösteriyordu. Daha detaylı sonuçlar için Ookla‘nın Speedtest sitesine yönlendiren Fast.com, yeni hamlesi ile şimdi kozları eline alıyor.

Google Chrome tasarımı yine değişiyor!

Fast.com üzerinden hız testi yaptığınızda; indirme hızı, gecikme süresi ve yükleme hızı gibi bilgilere de artık ulaşabiliyorsunuz.

hız testi

Fast.com’un bu özelliği şimdilik sadece web sürümünde çalışıyor. Yaklaşık 1 yıldır güncellenmeyen iOS ve Android uygulamalarının, çok yakında güncelleme alarak detaylı sonuçları mobil cihazlardan da elde edilmesi bekleniyor.

Son olarak Fast.com’un ayarlar bölümünden; karşıya yükleme sırasında yüklü gecikmeyi ölç, her zaman tüm ölçümleri göster ve yapılandırmayı bu cihaz için kaydet seçeneklerini değiştirebildiğinizi belirtelim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir