Hey Spotify, sesli aktive özelliği geldi! İşte detaylar

Hey Spotify, dokunmadan bir sesle aktive edilebilecek! İşte detaylar

Geçen ay, Spotify eller serbest mottosuyla uygulamayı uyandıracak bir kelime etkinleştirmek için çalıştığını duyurmuştu. Uygulamayı dokunmadan aktive eden söz konusu kelime “Hey Spotify” olacak. Bugün, bir Galaxy S21 sahibi cihazındaki Spotify uygulamasında, özelliği ve nasıl etkinleştireceğini anlatan bir bildirim aldığını duyurdu. Gelin biz de özellieğe ve ne işe yaradığına bir göz atalım.

Bugün bazı cihaz sahipleri uygulama tarafından bir bildirim aldı. Bildirim “Hey Spotify” ı açmanızı isteyen bir ekrana yönlendiriyor. Uyandırma ifadesini söylemek, ekran ve uygulama açıkken Spotify’ın yerleşik sesli aramasını başlatıyor. Bu, uygulamanın sürekli olarak uyandırma ifadesini dinlediği anlamına geliyor. Spotify’ın ses verisi kullanımına ilişkin gizlilik politikası, Spotify’ın yalnızca ses düğmesine dokunduğunuzda veya uyandırma ifadesini söylerken yaptığınız aramaların kayıtlarını ve transkripsiyonlarını tuttuğunu söylediğini belirtti.

Hey Spotify, dokunmadan bir sesle aktive edilebilecek! İşte detaylar

Bu özellik, Spotify’ın eller serbest kullanım için kendi sesli aramasını etkinleştirmenin dışında herhangi bir işlev eklemiyor. Spotify’dan bir sanatçı, şarkı listesi, podcast veya albümü dinlemesini istemek Android veya iOS’taHey Google” veya “Hey Siri” yi kullanmak kadar kolay. Belki de Spotify, etkinleştirecek bir uyandırma kelimesi varsa, kullanıcıların Spotify’ın yerleşik sesli aramasına daha meyilli olacağını umuyor. Spotify’ın sesli arama özelliği ilk olarak 2019′da Premium kullanıcıları için tekrar kullanıma sunuldu. HeySpotify uyandırma ifadesinin kanıtı Mart 2020’nin başlarında görülmüştü.

OPPO, Microsoft Surface Book benzeri bir cihaz için patent tasarımı yapıyor