Hearthstone Başarı Listesi Yayınlandı


Blizzard, Hearthstone Başarı listesi yayınladı. 

Blizzard’ın sevilen strateji-kart oyunu Hearthstone yeni bir oyun olmasına rağmen çok kısa bir süre içerisinde oyun severlerin büyük bir ilgisi ile karşılaştı. Şuan hali hazırda 20 milyondan fazla oyuncusu bulunan oyun diğer Blizzard oyunları gibi kolay öğreniliyor ancak zor ustalaşılıyor. Blizzard’ın Hearthstone için yayınladığı son başarı listesinde de bu durum açık bir şekilde gözüküyor.

 

hearthstone-graph_9xt2

 

Blizzard’ın yayınladığı Hearthstone başarı listesine göre oyunun “Rank” modunda oyuncuların çoğu belli bir seviyenin ilerisine gidemiyor. Rank modunda toplam 25 seviye bulunuyor. Oyuncular 25’inci seviyeden başlayarak oyun kazandıkça yıldız kazanıyor ve bu yıldızlarla seviye atlıyor. 1. seviyeye ulaşan oyuncular ise daha fazla kazanmaları halinde “Legend” seviyesine geçiyor ve bu bölümde kendi aralarında yarışıyor.

Blizzard’ın yayınladığı Hearthstone başarı grafiğine göre Legend seviyesinde yer alan oyuncular toplam oyuncuların sadece %0.5’ini oluşturuyor. Oyunda 25. seviye ile 15. seviye arasında yer alan oyuncuların oranı %75. Bu da oyunun zannedilenden çok daha zor olduğunu gözler önüne seriyor. 15. seviye ile 10. seviye arasında yer alan oyuncuların oranı ise  %17.5. 10. seviye ile 5. seviye arasında yer alan oyuncular ise toplam oyucnuların %5.5’ini oluşturuyor. Oyunun zirvesi diybileceğimiz 5. seviye ile 1 seviye arasında yer alan oyuncuların oranı ise yalnızca %2.

Hearthstone’un Rank modunda yükselmenin zor olmasının bir nedenide sürekli kazanmak zorunda olmanız. Öte yandan oyunda stratejiniz kadar elinizdeki desteyi çok iyi bilmeniz ve ona göre önceden çok iyi düşünerek hazırlamanız hayati önem taşıyor.

Nexus 4 Kullanıcıları Android L’e Kavuşabilir


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin