Ana sayfa Android Hastalıkların Haritasını Çıkaran Uygulama!

Hastalıkların Haritasını Çıkaran Uygulama!

Tam bu o kadar da olmaz derken, kaygılı insanlar için hastalıkların haritasını ve yoğun olarak görüldüğü yerleri belirleyen bir uygulama geliştirildi.

Akıllı telefonla bilgi yetiştirme uygulaması için, insanların hayal güçlerinin sınırı olmadığını söylemiştik. Şimdi de,  hastalıkların yoğun olarak görüldüğü bölgeleri saptayıp kullanıcıları uyaran bir uygulama geliştirdiği. SickWeather adlı uygulama, hastalıkların hangi yörelerde yoğun olduğunu saptamak için Facebook, Twitter, Google Plus ve diğer sosyal ağlar üzerinden atılan mesajları tarıyor.

Mesajlarda, anahtar kelimeler inceleniyor ve algoritma tarafından nerede yoğunlaştıkları tespit edilip, harita çıkartılıyor. Ücretsiz olan uygulama şimdilik sadece Apple iOS kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Popüler olursa, birkaç hafta içinde Android sürümü ile de karşılaşabiliriz.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler