Ana sayfa Genel IKEA Google Haritalar kayıtları ile ürün satacak

IKEA Google Haritalar kayıtları ile ürün satacak

İsveçli mobilya üreticisi IKEA çok ilginç bir pazarlama kampanyasına imza atarak dünyanın dikkatini üzerine çekmek üzere. Dubai’deki IKEA Google Haritalar üzerindeki yolculuk süresi kayıtlarına göre müşterilerine ücretsiz ürünler verecek veya indirimli ürünler satacak.

Buna göre, Dubai sakinleri, evlerinden çıkıp IKEA mağazasına geldikleri rotayı ve sureyi Google Maps üzerinde kayıt altına alacaklar.

IKEA Google Haritalar üzerinden kat ettiğin yola bakacak, ödül verecek

Ardından mağazaya ulaştıklarında bu yolculukalarının kayıdını mağaza görevlilerine gösterdiklerinde, ücretsiz puanalr kazanacaklar. Bu puanlarla ise mağaza içinde alışveriş yapabilecekler.

IKEA, son zamanlarda teknolojiye ve sosyal medyaya entegre olmuş bir şirket imajı oluşturmaya özen gösteriyor. Akıllı ev ürünleri de geliştiren şirket, teknolojiyi yoğun kullanan müşterileri de kendine çekmeye çalışıyor.

Şirketin yeni kampanyasındaki puanlama miktarı ise oldukça cömert. 1 saatlik yolculuk için IKEA’nın verdiği ödül puanı ile bir kitaplık satın alınabiliyor. 50 dakikalık yolculuk ile şık bir kahve masası almak mümkün. Hatta 5 dakikalık yolculuk sonunda IKEA’nın restoranındaki sosisli sandviçler bedavaya geliyor.

Elbette bu cömert puanlandırma, dünyanın en zengin ülkelerinden Dubainin sakinleri içinse çok küçük ödüller. IKEA Duabi yöneticileri, bu ödüllerin bile Dubai halkını bir saatlik araç sürme zahmetine katlanmaya ikna edeceğinden emin değiller.

State of Decay 2 Steam’de yayına hazırlanıyor

Ama aynı cömertliği başka ülkelerdeki IKEA mağazalarıda görmeyi beklemeyelim. Zira bir saatlik yolculuk karşlığında 30 dolar ödül almak amacıyla bütün gününü yollarda geçirmeye razı olacak toplumlar var. Zengin ülkenin, promosyonu bile farklı oluyor.

ikea google haritalar

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler