Home Genel GTA ve Red Dead Redemption projeleri iptal edildi

GTA ve Red Dead Redemption projeleri iptal edildi

0
Rockstar sıradaki GTA oyunu hakkında konuştu

Rockstar Games, GTA 4 ve Red Dead Redemption yeniden yapımlarını iptal etti. Bunun yerine GTA 6’ya odaklanacak.

Grand Theft Auto ya da daha çok kullanılan adıyla GTA ve Red Dead Redemption gibi sevilen yapımları oyun dünyasına kazandıran Rockstar Games stüdyosu, gelecek planlarında önemli değişiklikler yapıyor.

Henüz yayın tarihi açıklanmamış olsa da GTA 6’yı çıkarmaya hazırlanan Rockstar, bir yandan serinin altıncı oyununu hazırlarken bir yandan sevilen eski oyunlarının yeni versiyonlarını çıkarmayı planlıyordu. Ancak son gelen haberler bu planların rafa kaldırıldığını gösteriyor.

Hatırlayacağınız gibi Rockstar Games, geçtiğimiz yıl Grand Theft Auto serisinden üç oyunu yenilenmiş versiyonlarıyla piyasaya sürdü. Ancak bu yenilenmiş versiyonlar beklenen ilgiyi görmedi. Ayrıca bu yenilenmiş versiyonlarda yer alan sayısız hata oyunseverlere pes dedirtti. Rockstar Games cephesinde yaşanan strateji değişikliğinin de buna bağlı olduğu söyleniyor. Geçtiğimiz yıl çıkardığı yenilenmiş versiyonlarda istediği başarıyı yakalayamayan stüdyo, Grand Theft Auto IV ve Red Dead Redemption’ın yeniden yapımlarını iptal etti. Rockstar Games bunun yerine heyecanla beklenen Grand Theft Auto 6’ya odaklanacak.

Şu anda PlayStation 4 ve PlayStation 5’te oynanamayan ilk Read Dead Redemption oyununu yeni konsollarda tekrar deneyimlemek için yeniden yapım eşsiz bir fırsat olabilirdi. Ancak geçen yılki Grand Theft Auto başarısızlığı gösterdi ki ortaya çıkan sonuç oyunseverlerin hayal ettiği gibi olmayabiliyor. Bu yüzden, pek çok iptal haberinin aksine Rockstar cephesinden gelen bu haber GTA 6’yı heyecanla beklenen oyunseverler tarafından olumlu bir haber olarak da görülebilir.

NFT dünyasındaki düşüşe Bored Ape de dayanamadı

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version