Ana SayfaGenelGran Turismo filmi 2023'te çıkacak

Gran Turismo filmi 2023’te çıkacak

Gran Turismo filminin 11 Ağustos 2023’te çıkacağı açıklandı. Filmi District 9 ile tanınan Neill Blomkamp yönetecek.

Popüler oyunlardan uyarlanan filmlerin pek çoğu gişede aradığını bulamamış olsa da Hollywood’un sevilen oyun serilerini sinemaya uyarlama isteği sürüyor. Bunun son örneği de hazırlıklarına başlanan Gran Turismo filmi.

Oyun dünyasının en başarılı yarış serilerinden biri olan Gran Turismo’nun sinemaya uyarlanacağı yönündeki ilk haberler geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı. O dönemde filmi yönetmesi için Neill Blomkamp ile görüşüldüğü söylenmişti. Bugün Sony tarafından yapılan açıklama, haberde yer alan iki bilginin de doğru olduğunu gösterdi. Gerçekten de bir Gran Turismo filmi çekilecek ve gerçekten de filmi Neill Blomkamp yönetecek. Üstelik film beklediğimizden çok daha önce sinemaseverler ile buluşacak.

i1Kr7CVAqmCUgz

Gran Turismo filmi, 11 Ağustos 2023’te sinema severlerle buluşacak. Bu da filmin çekimlerine yakında başlanacağı anlamına geliyor. Çünkü Gran Turismo gibi büyük prodüksiyon gerektiren bir filmin 2023’üne yazına yetiştirilmesi için çekimlerine yakında başlanması gerekiyor.

Filmi yöneteceği açıklanan Neill Blomkamp, özellikle District 9 filmiyle tanınıyor. Mütevazı bir bütçeyle çektiği bu bilim kurgu filmiyle dikkat çelen Blomkamp, sonrasında çektiği Elysium ve Chappie gibi filmlerde aynı seviyeye yakalayamamıştı. Ancak yine de Gran Turismo filmi için ideal bir seçim gibi görünüyor. Çünkü hem kamera arkasında yetenekli olduğunu District 9’da göstermiş bir yönetmen hem de Gran Turismo hayranı.

2023’te çıkacak Gran Turismo filmi, gerçek bir hayat öyküsünden uyarlanıyor. Film, Gran Turismo oyunları oynayarak kendisini geliştiren ve zamanla Gran Turismo yarışmalarına katılan bir gencin hikayesini anlatacak. Gerçek hayatta olduğu gibi filmde de bu genç oyun sever zamanla sadece oyun dünyasında değil, profesyonel bir yarışçı olarak gerçek yarış pistinde de rakipleriyle mücadele etmeye başlayacak.

Netflix Squid Game yarışması hazırlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting