Google’dan beklenmedik Pixel kararı!

google pixel 1

Google’ın teknoloji ve yazılım sektörü açısından son derece önemli bir firma olduğu, inkar edilemez. Girdiği hemen hemen her sektörde önemli bir pazar payına erişmeyi başaran Google, bunu yalnızca akıllı telefon pazarında gerçekleştiremedi. Android sayesinde, akıllı telefon sektöründe hatırı sayılır bir kar marjına sahip olan şirket, Pixel serisi ile telefon satışlarında da sivrilmek istedi. Fakat henüz Google’ın bu konuda pazardaki diğer rakipleri ile rekabet edebilecek düzeye erişemediğini görüyoruz.

Google, Pixel satışını durdurma kararı aldı!

Google’ın akıllı telefon pazarında beklentilerin altında bir performans sergilemesi, elbette pek çok etkene sahip olabilir. Fakat buradaki temel nokta, Google’ın bu sektörü ne kadar önemsediği ile alakalı. Keza 2 sene önce satışa sunulan Pixel, son derece rekabete açık bir model olmasına karşın oldukça sınırlı bir bölgede pazarlanmıştı. Doğal olarak Google’ın eski amiral gemisi modeli satış rakamları bazında beklentilerin hayli altında kaldı.

Şu aralar yalnızca Amerika’da satılan Piksel’in fiyatı 350 dolara kadar düşmüş durumda. Bu fiyat düşüşünü de göz önüne alan Google, artık Pixel satışı yapmayacağını açıkladı. Muhtemelen yazılım dünyasının dev ismi, müşterilerinin artık Pixel 2’ye yönelmesini istiyor. Aslında bu kararın pek de beklendik olduğu söylenemez. Keza Google zaten ucuz telefon satışını destekleyen bir şirket. Hali hazırdaki Android One ve Android Go gibi projeler de bu durumun en net örneği.

Google, Pixel satışını durdurma kararı aldı!

LG G7 kamera özellikleri belli oldu