Ana sayfa Akıllı Telefon Google Pixel 5 Android projesinde ortaya çıktı!

Google Pixel 5 Android projesinde ortaya çıktı!

Google’ın Ekim ayında tanıtacağı Google Pixel 5 modeli bugün Android projesinde ortaya çıktı. Google telefon üretmeye kararlı gibi görünüyor.

Safkan Android arayüzünü kullanan ve 3 yıl güncelleme garantisi ile satılan Pixel modelleri her ne hikmetse beklediği başarıyı elde edemiyor. Apple düşüncesi ile başarılı bir iş ortaya koyan Google, son olarak karşımıza çift kamera kurulumlu Pixel 4 ailesi ile çıkmıştı. Sunduğu özellikler ve stabilite ile dikkat çeken bu modeller maalesef ki Türkiye’de satışa sunulmamıştı.

Apple 31 Mart tarihinde iPhone 9 ile karşımıza çıkabilir!

Google’ın akıllı telefon pazarında umduğunu bulamamasının ardından Pixel projesini rafa kaldırabileceği söyleniyordu. Ancak bugün gelen bilgiler hiç de bu yönde değil. Android projesinde Google Pixel 5 modeli bir kez daha ortaya çıktı.

Kernel sürümünün belirtildiği bu projede; Pixel 5’in 4.19 sürümlü Kernel’i kullanacağı belirtiliyor. Ekim ayında tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan bu model, yine ikili kamera kurulumu ile gelecek. Kutusundan Android 11 ile çıkacak olan bu modellerde Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga seti yer alacak.

Google Pixel 5

Fiyat konusunda Google yine 799 dolar ve 899 dolar fiyat bandını tercih edeceği düşünülüyor. Eğer Google, rakipleri karşısında özellikle de direkt olarak rakibi olan iPhone karşısında başarılı olmak istiyorsa 799 dolar fiyat bandını tercih etmesi gerekiyor.

Bu yıl tanıtılacak olan modellerin yine Türkiye’de satışa sunulmayacağını belirtelim. Umarız Google, Türkiye’deki kullanıcıları artık daha fazla bu naçizane telefondan mahrum bırakmaz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler