Ana Sayfa Android Google'dan Akıllı Saat Geliyor

Google’dan Akıllı Saat Geliyor

Google giyilebilir teknoloji stratejisini güçlendirmek için akıllı saat üreticisi WIMM Labs’i satın aldı. Satın alma ilk olarak GigaOM tarafından duyuruldu ve ardından Google tarafından doğrulandı.

WIMM Labs ilk akıllı saatini 2011′de satışa sunmuştu. Android ile çalışan bu cihaz, içerisinde ayrıca geliştiricilerin saat için uygulama geliştirmesine olanak tanıyan bir platforma sahipti. Anlaşılan o ki WIMM Labs’ın bu potansiyeli Google gibi dev bir firmanın rehberliğinde piyasaya damgasını vuracak.

Google Wimm labs artık ortaklar
Google Wimm labs artık ortaklar

WIMM Labs çalışanları Google’ın Android ekibine katılacaklar. Bu şekilde saat Android ile tam bir entegrasyon kazanacak. Ayrıca satın almanın geçtiğimiz yaz konuşulmaya başlandığı söyleniyor.

Google’ın giyilebilir teknoloji konusunda büyük planları olduğu aşikar.Google Glass ile giyilebilir teknoloji sektörün yaratıcısı konumunda olan Google Daha önce akıllı saat üzerinde çalıştığı söylentileri ortaya çıkmıştı ancak bu cihazın detaylarına dair herhangi bir bilgi yoktu.

Samsung 4  Eylül’de Galaxy Gear isimli akıllı saatini tanıtacak. Bunun yanı sıra Microsoft, Apple, LG ve diğer birçok üretici akıllı saat üzerinde değişik projelere imza atıyorlar.

WIMM Labs’ın potansiyeli ve Google’ın desteğiyle harika bir akıllı saat gündeme düşebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting