Google Fitbit’i rekor fiyata satın aldı!

Google Fitbit

Google Fitbit’i rekor fiyata bünyesine kattı. Google Fitbit satın alımı için tam 2.1 milyar dolar para ödedi. İşte satın alma işleminin detayları.

Akıllı saat pazarında Apple Watch‘un karşısında varlık gösteremeyen Google, wear OS işletim sistemini kullanıma sunmuştu. Geçtiğimiz Pixel etkinliğinde Pixel Watch’u tanıtması beklenen Google, maalesef ki beklentileri karşılayamamıştı. Bugün ise Google’ın neden akıllı saat tanıtmadığı ortaya çıktı.

Google bugün sağlık ve fitness odaklı akıllı saat geliştiricisi Fitbit’i bünyesine kattığını duyurdu. Google bu satın alım için tam 2.1 milyar dolar para ödedi. Google, bu satın alma işleminin detaylarını şimdilik paylaşmasa da ileride nelerin olacağını kestirmek güç değil.

WhatsApp parmak izi kilidi Android kullanıcılarının hizmetinde

Google muhtemelen 2020 yılındaki Pixel 5 etkinliğinde Fitbit markası altında wear OS işletim sistemine sahip akıllı saatini tanıtacak. Bir süre Fitbit markasının adının ekmeğini yiyecek olan Google’ın ilerleyen yıllarda Fitbit’i piyasadan silip firmanın patentlerini kullanıp Pixel Watch modelleri ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Google Fitbit


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir