Ana Sayfa Genel Samsung’da Akıllı Ürünler Piyasasına Giriyor

Samsung’da Akıllı Ürünler Piyasasına Giriyor

Gelişen akıllı teknoloji ile bir çok ürünler üzerinde çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar ayakkabıların bile akıllısını bulacak şekilde hızla devam ediyor.

Hayatımızda ki ürünlerin hepsi artık akıllı olabilir. Teknoloji devleri, artan rekabette geri kalmamak için akıllı teknoloji imkanlarını arttırmaya çalışıyorlar. En son bu işe giren Samsung oldu. Samsung devi kendisinde akıllı ürünler piyasasında çalışmalarının olduğunu ve ilk akıllı ürün olarak 4 eylül’de piyasaya saat süreceklerini bildirdi. Bunun devamı gelecektir elbette. Son zamanlarda akıllı olarak piyasasına çıkan ürünler göz doldurmaya başladı. Akıllı bileklikler, Google firmasının akıllı gözlüğü, Apple firmasının akıllı ayakkabısı, hatta Türk mühendisler tarafından smart tv teknolojisini geride bırakacak akıllı intevnet teknolojisi, bunlar hayatımıza giren akıllı ürünlerden bazılardır. Akıllı saatler bu klasmanda daha önde ürünler. Firmalar bunların farkında olduğu için akıllı saat üretiminde farklı tasarım ve özelliklerle piyasaya çıkıyorlar.

samsung_smartwatch_concept_2-580x386

Güney Kore devi Samsung da, Galaxy gear akıllı saatini Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenecek IFA fuarında tanıtacakmış. Hayırlısı olsun diyoruz.  Samsung ürününden çok memnun ve çok ses getireceğini düşünüyor. İletişim dünyasına ve akıllı ürün dünyasında büyük değişimler getireceğini düşünüyor. Ama Samsung hala android işletim sisteminde değişiklik yapmamış. Akıllı telefonlarında, tabletlerinde kullandığı Google firmasının android uygulamasını, akıllı saatlerde de kullanmış. Yani kendi android uygulamasıyla samsung daha fazla yol kat edebilir. Ama tabi ki sorun yaratmıyor samsung için Google android uygulaması. Ama devlerin liginde kendi teknolojisini arttırmalıdır. Çünkü herkes bunu yapıyor. Neyse akıllı ürün piyasasına girerek samsung, geride kalmak istemediğini zaten gösteriyor.

Apple, LG, Microsoft gibi devler de akıllı ürün piyasasında kendi yerlerini hazırlıyorlar. Apple hatta geçenlerde bunun için İWatch saat devini satın almaya hazırlanıyordu. Tasarımcılarla daha modern bir akıllı saat üretimini gerçekleştirmek için çalışmalar yapıyordu. Ürün dünyasında akıllı saatler diğer geleneksel modellerinden daha fazla işlevsel ve ilgi çekici olacaktır. Bu da piyasada tutulmasını kolaylaştıracaktır. Ama fiyatları konusunda nasıl bir durumla karşılaşırız meçhuldür. Herhalde diğer saatlerden daha pahalı olacaktır. Ama işlevselliği bunu hak ediyor galiba.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting