Ana Sayfa Cep Telefonu Nokia Artık Microsoft'un

Nokia Artık Microsoft’un

Bir dönem cep telefonu sektörüne damgasını vurmuş, ancak akıllı cep telefonları sektöründe bekleneni veremeyen Nokia Microsoft tarafından satın alındı.

Yazılım sektörünün tartışılmaz en büyük firması olan Microsoft, Nokia’nın cihazlar ve hizmetler birimini, şirketin sahip olduğu tüm patentleri satın almak ve haritalama hizmetlerini lisanslamak ve kullanmak için toplamda 7.17 milyar dolar ödedi.Microsoft’un ödeyeceği 5.44 milyar Euro, yani 7.17 milyar dolar’ın 3.79 milyar Euroluk kısmı, Finlandiyalı şirketin Cihazlar ve Hizmetler biriminin satın alınması için ayrıldı. Geride kalan 1.65 milyar Euro ise patentlerin satın alınmasında kullanılacak.

Microsoft Nokia'yı satın aldı
Microsoft Nokia’yı satın aldı

Böylece Microsoft, Finlandiyalı şirketin tüm operasyon ve üretim birimlerini kendi bünyesine katmış oldu. Lumia serisiyle iki dev şirket arasında  başlayan ortaklık pazara yeni soluk getiren Windowsphone’ları getirmiş ve Nokia uzun bir aradan sonra satış adedini arttırmıştı. Yapılan bu anlaşma piyasaya ve tabi ki kullanıcılara nasıl yansıyacak hep beraber göreceğiz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting