Google, sonunda Android’e de o özelliği getiriyor

Android 13 yeni detayları

Google, bir süre önce iOS işletim sistemi için sunduğu özelliği şimdi de Android kullanıcıları için getiriyor.

Google, sonunda Android’e de o özelliği getiriyor! Android mobil işletim sistemi, her ne kadar Google tarafından geliştirilmiş bir platform olsa da, iş ticarete gelince dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google duygusal değil tamamen profesyonel bir yaklaşım içerisine girebiliyor. Bunun en güzel örneği ise, bazı uygulamaların Android’den önce iOS’a çıkarılması ya da Google tarafından yapılan bazı güncellemelerin Android’den önce iOS kullanıcılarının beğenisine sunulması gibi durumlar.

İşte “Google” uygulamasının güncellenmesi de yine böyle bir stratejisinin örneği oldu. Teknoloji devi tarafından iOS kullanıcılarına geçtiğimiz Temmuz ayında servis edilen ve kullanıcıların son 15 dakikalık arama geçmişlerini silmelerini sağlayan özellik, aradan geçen yaklaşık 1 seneden sonra Android kullanıcılarının da kullanımına sunuluyor.

Google, sonunda Android’e de o özelliği getiriyor

Google, sonunda Android’e de o özelliği getiriyor

Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kullanıma sunulacak olan bu yeni özellik sayesinde, artık Android kullanıcıları 3 ay, 18 ay veya 36 aylık geçmişi silme sürelerine ilave olarak 15 dakika gibi oldukça cazip bir süreye daha kavuşmuş olacaklar.

Son olarak Google’ın bu aralar en önemli gündem maddesinin Android’in yeni sürümü olan Android 13 olduğunu ve şirketin bütün önceliğini bu yeni sürüme verdiğini söylemek yanlış olmaz. Bu kapsamda, “Google  uygulaması” güncellemesinin birkaç hafta olarak tanımlanan güncelleme süresinin, aslında belirtilen süreden biraz daha fazla vakit alacağını söyleyebiliriz.

Epic, iki haftalık Fortnite gelirlerini Ukrayna’ya bağışlıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir