Ana SayfaHaberEpic, iki haftalık Fortnite gelirlerini Ukrayna'ya bağışlıyor

Epic, iki haftalık Fortnite gelirlerini Ukrayna’ya bağışlıyor

Fortnite’ın yeni sezonu bugün başlıyor. Oyunun geliştiricisi Epic, ilk iki haftadan elde ettiği tüm geliri Ukrayna ile ilgili insani yardım çabalarına bağışlayacak. İşte tüm detaylar.

Epic tarafından yapılan yardım 20 Mart – 3 Nisan arasında sürecek. Oyundaki tüm “gerçek parayla satın alımları”, yani satın alınan V-dolar, abonelikler, hediyeli savaş biletleri ve belirli kozmetik paketleri içerecek. İki haftalık zaman aralığında kullanıldıkları sürece perakende hediye kartı satın alımlarını da içerecek.

Epic, iki haftalık Fortnite gelirlerini Ukrayna'ya bağışlıyor

Çabanın bir parçası olarak, Microsoft da “bu süre zarfında net gelirlerini Fortnite için harcayacak, böylece Ukrayna halkına daha fazla yardım toplanabilecek.” Fonlar Direct Relief, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu ve Dünya Gıda Programı gibi birkaç farklı kuruluşa bağışlanacak. Geliştirici, “önümüzdeki haftalarda” daha fazla desteklenen kuruluş ekleyeceğini söylüyor.

Epic, bu kuruluşlara mümkün olduğunca hızlı bir şekilde para göndereceğini söylüyor. Şirket “işlemler rapor edildikçe günlüğe kaydedeceğiz ve fonları birkaç gün içinde insani yardım kuruluşlarına göndereceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından bir çok şirketin ülke için yaptığı çabaların ardından geldi. Ukrayna odaklı bir Humble Bundle şimdiden 9 milyon doları aştı. Fortnite’ın yeni sezonu bugün başlıyor. Oyunun meraklıların bileceği gibi geçen Aralık ayında yepyeni bir bölümü başlatan dramatik bir olayı takip ediyor. Bu sırada Ukrayna Rusya savaşı ise hala sürüyor.

Twitter yakında profilinize zamir eklemenize izin verebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting