Ana SayfaGenelGoogle Pixel Tab özellikleri belli oldu

Google Pixel Tab özellikleri belli oldu

Google tarafından Mayıs ayında duyurusu yapılan ancak o gün bugündür sırra kadem basan Google Pixel, nihayet yeniden ortaya çıktı.

Google Pixel Tab özellikleri belli oldu. Google, her ne kadar hem akıllı telefon hem de tablet piyasasında var olmak için mücadele veriyor olsa da, bu amacı için seçtiği stratejisi bir hayli ilginç. Amerikalı teknoloji devi tarafından Mayıs ayında gerçekleştirilen I/O 2022 etkinliği de bu durumun en güzel kanıtı niteliğinde.

Google Pixel Tablet 1024x576 1

Google o etkinlikte hem yeni akıllı telefon modelleri olan Pixel 7 serisini hem de Google Pixel tablet modelini göstermiş ancak bu cihazlar hakkında neredeyse hiçbir teknik bilgi paylaşmamıştı. Tabi böyle olunca da, her iki cihaz da neredeyse 5 aydır adeta sırra kadem bastı ve isimleri bile zer zor telaffuz edilir oldu. Google bu stratejisiyle ne derecede başarılı olur bilinmez ancak, neyse ki cihazların çıkış tarihleri yaklaşmaya başladı da yavaş yavaş onlar hakkında yeniden bilgi almaya başlar olduk.

Google Pixel Watch prototip örneği bir restoranda bulundu!

Google Pixel Tab özellikleri belli oldu

Bugünün bilgi kaynağı ise Hindistan’daki mühendislik testleri oldu. EVT adı verilen bu etkinlik kapsamında artık Google Pixel tablet modelinin en temel özelliklerini öğrenmiş olduk. Buna göre cihaz karşımıza 10,95 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek. Ancak bu ekranın detayları hakkında şimdilik bir bilgimiz bulunmuyor.

Telefon yanında şarj cihazı vermeyen üretici sayısı hızla artıyor

Öte yandan Google Pixel tabletin gücünü birinci nesil Tensor işlemciden alacağını ve bu işlemcinin geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Pixel 6 serisinde kullanılan yonga seti olacağını da öğrenmiş olduk. Ayrıca tabletin 128GB ve 256GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneğiyle satışa sunulacağını da belirtelim. Google Pixel tablet hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek içinse, biraz daha beklememiz gerekiyor.

Xiaomi Redmi Note 12 özellikleri ve fiyatı sızdırıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting