Ana SayfaAkıllı TelefonSamsung’un yeni patenti akıllı telefon dünyasında çığır açabilir

Samsung’un yeni patenti akıllı telefon dünyasında çığır açabilir

Teknoloji dünyasının en yenilikçi isimlerinden biri olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ekran altı kamera teknolojisi konusunda oldukça önemli bir adım attı.

Samsung’un yeni patenti akıllı telefon dünyasında çığır açabilir. Samsung, akıllı telefon dünyasının en yenilikçi isimlerinden biri konumunda. Şirket özellikle katlanabilir akıllı telefonlar konusundaki ısrarı ve şu günlerde bu ısrarı sonucunda ulaştığı başarılarıyla ne kadar önemli bir isim olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. İşte Güney Koreli teknoloji devi tarafından patenti alınan son yenilik, akıllı telefonların en önemli sorunlarından biri olarak görülen ekran altı kamera sistemleri için bir kurtuluş reçetesi olabilir.

samsung

Bilindiği üzere şu an için ekran altı kamera teknolojileri çok rağbet görmüyor. Bu durumun sebebi ise, kameranın önünde harici bir ekranın daha olması ve onun piksel geçişlerinin kamera kalitesini etkilemesi, selfie meraklılarının canını fazlasıyla sıkıyor. Haliyle de akıllı telefon üreticileri ekran altı kameralar yerine geleneksel delikli yapıları kullanmaya devam ediyorlar.

samsung 1

Samsung’un yeni patenti akıllı telefon dünyasında çığır açabilir

Bir diğer konu ise, ekran altı kameraların geleneksel kameralara göre yüz tanıma teknolojilerinde daha az güvenli olması ve daha fazla hataya imkan tanıması. İşte Samsung tarafından patenti alınan son çalışma, bu iki sorunu birden ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Güney Koreli teknoloji şirketine yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, proje hayata geçirildiğinde yeni Samsung modelleri iki farklı ekran altı ön kameraya sahip olacak.

Samsung

Bu kameralardan biri yine klasik olarak cihazın en üstünde yer alacakken bir diğer ise alışılmışın dışında bir konumlamayla telefonun alt kısımlarında bulunacak. Bu sayede farklı açılardan çekilecek görüntülerle hem daha yüksek kaliteli çekim hem de daha güvenli yüz tanıma teknolojileri elde edilecek.

Akaryakıt fiyatları için yeni müjde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting