Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’yu görücüye çıkardı

Google Pixel 8 Pro

Google, 4 Ekim’de resmi olarak tanıtacağı yeni akıllı telefonları Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’nun görsellerini ve tanıtım videolarını paylaştı.

Google, Pixel 8 serisi akıllı telefonlarını henüz resmi olarak tanıtmamış olsa da bugüne kadar gelen sızıntılar ve söylentiler sayesinde bu telefonlar hakkında bilmediğimiz çok az şey kalmış durumda. Yeni telefonlarını kamuoyundan gizleme konusunda pek de iyi bir iş çıkaramayan Google, artık kendisi de telefonuna dair detayları ve telefonun görsellerini resmi kanallardan paylaşmaya başladı. Şirket son olarak da yeni akıllı telefonları için bir tanıtım videosu yayınladı. Google tarafından paylaşılan bu tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Yayınlanan bu tanıtım videosuyla birlikte hem Google Pixel 8 hem de Pixel 8 Pro resmi olarak görücüye çıkarılmış oldu. Ancak telefonların resmi lansmanı için 4 Ekim’i beklememiz gerekiyor.

google pixel 8 pro

Google Pixel 8 de Pixel 8 Pro da, Google’ın Tensor G3 yonga setinden güç alacak. Pro modeli 6.87 inçlik LTPO OLED bir ekrana sahip olacak. Bu ekranın QHD çözünürlükte olacağı, yenilenme hızının ise 120 Hz olacağı söyleniyor. Standart modelin 6.7 inçlik ekranı da aynı özelliklere sahip olacak.

Batarya tarafına geldiğimizde karşımıza her iki modelde de yer alacak 4950 mAh’lık bir batarya ve 27 W şarj hızı çıkıyor. Görünen o ki Google hızlı şarj teknolojileri konusunda rakiplerinin gerisinde seyretmeye devam edecek.

Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da Tensor G3 yonga setine 12 GB RAM eşlik edecek. Dahili depolama alanı konusunda ise kullanıcılara iki farklı seçenek sunulacak: 128 ya da 256 GB. Tahmin edebileceğiniz gibi telefon piyasaya Android 14 yüklü şekilde sunulacak.

Telefonun arka yüzünde üçlü bir kamera sistemi bulunuyor. Bu üçlü kameranın ana lensi OIS destekli 50 megapiksellik bir lens olacak. Ona 64 megapiksellik geniş açılı bir lens ile 48 megapiksellik telefoto kamera eşlik edecek. Telefonun selfie kamerası ise 11 megapiksel olacak. Gördüğünüz gibi telefonun teknik özellikleri öncülünden, yani Google Pixel 7 Pro’dan çok da farklı olmayacak.

Apple, düşük maliyetli bir MacBook çıkarabilir