Google Pixel 7 ve 7 Pro için bilgiler gelmeye devam ediyor

g7

Bu ayın başlarında Google, Pixel 6a, Pixel Watch ve Pixel Buds Pro ile tanıtırken serinin yeni modelleri olacak olan Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için de bilgiler paylaşıldı.

Gelen son raporlara göre Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, önceki Pixel 6 ve 6 Pro ile tamamen aynı ekrana sahip olacak. Bilgiler Google’ın biri C10 ve diğeri P10 etiketli iki yeni ekran sürücüsü oluşturduğu Android Açık Kaynak Projesi’nden ortaya çıkarıyor. Pixel 7 ve 7 Pro’nun kod adları olan “Cheetah” ve “Panther”in kısaltılmış versiyonu olacağı belirtiliyor.

Kodun detayları ise , her iki cihazın da sırasıyla S6E3FC3 ve S6E3HC3 model numaralarıyla Pixel 6 ikilisi ile aynı Samsung yapımı ekran panellerine sahip olacağını gösteriyor.

Google Pixel 7

Bu, Google Pixel 7’nin 90 Hz’ye kadar çalışabilen 1080 x 2400 ekrana sahip olacağı, Pixel 7 Pro’nun ise 120 Hz’ye kadar yenileme hızını destekleyebilen 1440 x 3120 ekrana sahip olacağı anlamına geliyor. Hatırlarsanız bunlar 2021 Pixels ile aynı özellikler.

Ancak Pixel 7’nin geçen yılki Pixel 6’dan biraz daha küçük olduğu söyleniyor, ahizenin ekranı 1 mm daha dar ve 2 mm daha kısa olacak. Aksine, Pixel 7 Pro’nun ekranı Pixel 6 Pro ile aynıdır, ancak Düşük Güç Modunda pil tasarrufunu iyileştirmesi muhtemel olan yerel bir 1080p moduna sahip olacak.

Sızıntılara ve söylentilere bakılırsa, Google Pixel 7 serisi yalnızca küçük güncellemeler taşıyor ve sıra dışı hiçbir şey yok gibi görünüyor. Ancak, lansmanına daha 5 ay var ve Google bizi şaşırtabilir.

6G teknolojisi için tarih verildi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir